Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Singapur Kripto Ticaretinde Kaldıraçlı İşlemleri Kısıtlayabilir

Ülkenin düzenleyicisi, yatırımcıları korumak adına kaldıraçlı işlemlere odaklanıyor.
Singapur Kripto Ticaretinde Kaldıraçlı İşlemleri Kısıtlayabilir
Yorum

Kripto para piyasası son dönemde düzenleyicilerin daha fazla denetimine maruz kalıyor. Singapur geçtiğimiz süreçte kripto ticaretine yönelik bazı adımlar atmıştı. Bu adımlara bir yenisi daha eklenebilir.

Üst düzey bir hükümet yetkilisi, Singapur Para Otoritesinin (MAS) genel halk arasında kriptoya erişim konusunda daha fazla güvenlik önlemi getirmeyi düşündüğünü söyledi.

MAS’tan sorumlu bakan Tharman Shanmugaratnam, merkez bankasının perakende katılıma sınırlama ve kripto işlemlerinde kaldıraç kullanımına ilişkin kurallar getirebileceğini söyledi.

Parlamento üyesi Murali Pillai, Shanmugaratnam’a MAS’ın kripto ticaret platformlarına daha fazla kısıtlama getirmeyi planlayıp planlamadığını sormuştu.

Shanmugaratnam, 2017’den beri MAS’ın kripto paraların perakende halk için uygun yatırımlar olmadığı konusunda yapmış olduğu uyarılarını hatırlattı.

Kripto paraların çoğunun spekülatif fiyat hareketlerine maruz kaldığını belirten yetkili, son dönemde yaşanan bazı olayların, bu riskleri daha net bir şekilde gösterdiğini kaydetti.

Reklamlar Kısıtlanmıştı

MAS bu yılın Ocak ayında, kripto firmalarının reklamlarını halka açık alanlarda, gazetelerde, dergilerde veya sosyal medya platformlarında yayınlamalarını engelleyen yönergeler getirmişti.

Merkez bankasından bir yetkili olan Sopnendu Mohanty geçtiğimiz günlerde, MAS’ın kripto endüstrisinde katı kurallar uygulamayı planladığını söylemişti.

Mohanty, Singapur’un ekonomiyi korumak ve kripto şirketlerini lisanslamak için acı verici derecede yavaş ve durum tespit süreci yürüttüğünü belirtmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu