Yatırım yapmaya başla!

Singapur-Hong Kong Seyahat Balonu Uçuşları Artan Vakalara Rağmen Devam Edecek

Singapur ve Hong Kong, hava yolculuğu düzenlemelerine devam edecekken, artan vakalar nedeniyle ihtiyati tedbirler alınacağı açıklandı.
Singapur-Hong Kong Seyahat Balonu Uçuşları Artan Vakalara Rağmen Devam Edecek

Singapur ve Hong Kong, seyahat balonu yolculuğu ismiyle karantinasız eğlence amaçlı seyahatler düzenlemeye 22 Kasım’da yeniden başlama kararı almıştı. Yeni kurallara göre; yolcuların varışta izole edilmelerine gerek kalmadan iki konum arasında seyahat etmelerine izin verilecek.

Hong Kong’da yeniden artışa geçen vakaların ise bunu engellemeyeceği sadece ilave ihtiyati tedbirler alınacağı söylendi.
Hong Kong Günlük Yeni Vaka Sayısı
Kaynak: Worldometer

Hong Kong’da toplam vaka sayısı 5518 iken, ikinci dalgayı Temmuz – Ağustos aylarında geçirmiş görünüyor. Şimdi ise 20 Kasım’da açıklanan günlük yeni vaka sayısı 26’ya çıktı. 10’u geçmeyen vaka açıklamaya başladıktan sonra yeniden 20’li rakamlara ulaşılması endişe yarattı ve “üçüncü dalga mı geliyor” sorularını ortaya çıkarttı.

Singapur Sivil Havacılık Otoritesi tarafından dün yapılan açıklamada, Hong Kong’dan gelen tüm yolcuların artış varışta ek bir Covid-19 Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) testi yaptırmaları gerekeceğini duyurdu. Havacılık otoritesi, yaklaşık altı ila sekiz saat sürecek sonuçları beklerken, ikamet ettikleri yerde kendi kendilerini izole etmeleri gerekeceğini söyledi.

Seyahat balonu uçuşları anlaşması kapsamında Hong Kong’dan gelen tüm yolcuların, Singapur’a gitmeden kalkış öncesi Covid-19 PCR testine girmeleri ve negatif bir test sonucu almaları gerekiyordu. CAAS’ın en son açıklamasına göre; yolcular artık varışta Covid-19 PCR testinden geçecekler.

Singapur’da 58 bin 143 adet toplam vaka sayısı bulunurken, 20 Kasım’da sadece 4 yeni vaka bildirildi.
Singapur Günlük Yeni Vaka Sayısı
Kaynak: Worldometer

Ülkede Nisan ayında salgın en üst seviyesine ulaşırken, yeni bir dalga görülmüyor. Son derece azalan vaka sayısının, düzenlenecek uçuşlarla artış gösterebileceğine dair endişeler bulunuyor. Ülkede en yüksek vaka sayısı, 20 Nisan 2020’de 1426 ile kaydedildi.

Hong Kong’un Gıda ve Sağlık Bakanı Sophia Chan, düzenlediği bir basın toplantısında Sağlık Koruma Merkezi’nden uzmanlara atıfta bulunarak yeni bir vaka dalgasına girilmiş olunabileceğini söyledi. Durumun şiddetli olduğunu ve vatandaşların gereksiz bütün toplantıları durdurmasını istedi.

Hong Kong Başbakanı Carrie Lam ise bir Facebook gönderisinde hükümetin virüsün yayılmasını önlemeye yönelik diğer acil durum önlemlerini sonuçlandırmak için Cuma günü geç saatlerde toplandığını daha katı kısıtlamaları ortadan kaldırmayacağını söyledi.

Hong Kong’da kulüplerin ve parti odalarının yasaklanmasının yanında barlarda ve canlı performans alanlarında yeni kısıtlamalar getirildi.
Carrie Lam Facebook Paylaşımı
Kaynak: Facebook

Hükümet daha önce ilkokulların iki hafta askıya alınacağını duyurmuştu. Her iki tarafın seyahat yetkilileri, her iki şehirde de Covid-19 durumu kötüleşirse anlaşmanın askıya alınacağını söyledi. Singapur havacılık otoritesi, seyahat balonu yolculuğunun bağlantısız vakaların yedi günlük hareketli ortalamasının günde beşi aşarsa askıya alınacağını da yineledi.

Hong Kong için yedi günlük ortalama şu anda 2,14 iken, önümüzdeki üç gün içinde Hong Kong’da 22’den fazla bağlantısız vaka olması durumunda eşik aşılmış olunacak. Bu, iki günlük bir bildirim süresini tetikleyecek ve ardından askıya alma yürürlüğe girecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum