Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Büyük Yatırımcılarından Biri Düşük Getiriler Konusunda Uyarıyor!

Singapur hükümet fonu GIC, geçen yıla kıyasla şu an yatırım ortamı konusunda daha temkinli olduğunu söyleyerek düşük getiri uyarısında bulundu. İşte detaylar;
Dünyanın En Büyük Yatırımcılarından Biri Düşük Getiriler Konusunda Uyarıyor!

Singapur’un egemen servet fonu Government of Singapore Investment Corporation (GIC), geçen yıla kıyasla şu anda yatırım ortamı konusunda daha temkinli olduğunu ve yüksek değerlemeler ile yavaşlayan büyüme nedeniyle düşük getirilere hazırlandığını söyledi.

Bununla birlikte GIC, ABD-Çin ticaret savaşı dahil politika ve politik belirsizlik konusunda endişeli olsa da kendisini etkiyi hafifletmek için tedarik zincirindeki değişimden faydalanan Vietnam gibi ülkelere yatırım yaparak konumlandırdığını da bildirdi.

GIC CEO’su Lim Chow Kiat verdiği bir röportajda; geçen yıla kıyasla çok daha fazla endişeli olduklarını çünkü son 12 aydaki gelişmelerin düşündüklerinden daha olumsuz olduğunu belirtti.

GIC CEO’su Geçen Yıla Kıyasla Daha Temkinli Ulusal Varlık Fonu Enstitüsü’ne göre 390 milyar dolarlık varlığı yöneten ve dünyanın sekizinci en büyük yatırımcısı olarak ifade edilen GIC’in hükümetin finansal varlıklarının çoğunu yönettiği, geniş bir varlık yelpazesine yatırım yaptığı ve küresel enflasyonu yenme konusunda uzun vadeli bir hedefinin olduğu hatırlatıldı. Yatırım firmasında 24 yıllık bir kariyerin ardından iki yıl önce CEO olan Lim, yatırım kaybına ya da daha düşük getirilere neden olabilecek gelişmelerin olduğunu vurguladı

Lim, S&P 500’ün ve Çin’in en büyük piyasalarının ilk yarıda yüzde 20 artış göstermesi ve 10 yıl süren boğa koşusunun sona ermeyeceği umutlarına rağmen temkinli olduklarının üzerini çizdi.

GIC CEO Artan Belirsizlik Endişeli Çünkü Lim, değerleme genişlemesinin ve belirsizliğin artmasının GIC’i daha temkinli yaptığını savundu. GIC’in baş yatırım sorumlusu Jeffrey Jaensubhakij ise hükümet fonunun konut ve bankacılık sektörüne maruz kalan Vietnam gibi gelişmekte olan pazarları halen sevdiğini söyledi. Vietnam’ın, ABD’deki tarifeleri aşmak için üretim tesislerini yurt dışına yerleştirmek isteyen Çinli şirketlerin artmasından ve Çin’deki ABD’li çokuluslu şirketlerin başka yerlere taşınmaya çalışmalarından yararlandığını dile getirdi.

Zaten GIC, geçtiğimiz yıl boyunca Vietnamlı grup Vingroup’a, Brezilya spor salonu zinciri Smartfit’e ve Çin’deki Luckin Coffee’ye yatırım yapmıştı. Hong Kong’daki iade tartışmalarıyla alakalı olarak da görüş bildiren GIC; “Hong Kong önemli bir iş ve finans merkezidir. Bu rolleri oynamaya devam etmesi önemlidir çünkü işletmeler Hong Kong’a ihtiyaç duyacağından yatırımcılar da Hong Kong’a ihtiyaç duyar” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum