Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Singapur’da Düzenleyici Kripto Şirketlerin Reklam Faaliyetlerini Sınırlıyor

Uzak doğu ülkesinin merkez bankası, kripto para reklamlarının kapsamını belirleyecek yeni bir yönerge yayınladı. Detaylar haberde…
Singapur’da Düzenleyici Kripto Şirketlerin Reklam Faaliyetlerini Sınırlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para firmaları son dönemde düzenleyici kurumlar tarafından daha fazla denetlemeye tabi tutuluyor. Singapur’da bir süredir bu alana yönelik çeşitli yaptırımlar uygulanmakta. Son olarak Singapur Para Otoritesi (MAS), ülkedeki kripto şirketlerinin reklam faaliyetlerine yönelik yeni bir yönerge paylaştı.

Düzenleyici kurum tarafından yapılan açıklamada, dijital ödeme belirteci hizmet sağlayıcılarının, ülkedeki vatandaşlara reklam yoluyla tanıtılmaması gerektiği bildirildi. Kurum kripto paraların yüksek riske sahip olduğunu ve genel halk için uygun bir yatırım aracı olmadığını belirtiyor.

Firmalar reklamlarını, yazılı ve görsel basın başta olmak üzere kamuya açık alanlarda yapabiliyor. MAS’ın yönergesinde bu alanlardaki reklam faaliyetlerine yönelik kısıtlamalara yer veriliyor.

Singapur Para Otoritesi ayrıca kripto ATM’lerine yönelik uyarılarda bulundu. Bu ürünlerin halka açık alanlarda kullanıma sunulmasının doğru olmadığı bildirildi. Diğer yandan firmalar kendi sosyal medya hesaplarında ve internet sayfalarında bu ürünlerin reklamlarını yapmaya devam edebilecek.

Kurum yayınladığı yönergenin, ülkede lisanslı kurumlar dahil olmak üzere faaliyet gösteren tüm şirketleri kapsadığının altını çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu