Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Singapur’da Düzenleyici, Binance Regüle Olmadığı için Yatırımcıları Uyardı

Merkez bankası Binance için düzenleme sinyali verdi.
Singapur’da Düzenleyici, Binance Regüle Olmadığı için Yatırımcıları Uyardı

Singapur Para Otoritesi merkez bankası ve düzenleyicinin göre Binance global web sitesi için bir yatırımcı uyarısı yayınladı. Yapılan uyarıda Binance’ın, halen düzenlenmemiş firmalar arasında olduğunun altı çizildi.

MAS, Temmuz ayı başlarında, lisans başvurusunun gözden geçirilmesini bekleyen Binance’in Singapur kuruluşu ile takip edeceğini açıklamıştı. Binance tarafından yapılan açıklamada, uyarının farkında olunduğu ve düzenleyicinin endişelerini gidermek için MAS ile aktif olarak çalıştığını belirtti.

Binance son dönemde Japonya ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere son aylarda tüm dünyada düzenleyicilerin ilgi odağı haline geldi. Şirket günlük işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda.

Singapur’un 2019’da yürürlüğe giren Ödeme Hizmetleri Yasası, kripto şirketlerinin şehir devletinde faaliyet göstermek için lisans almasını gerektiriyor.

Yasa, kripto şirketlerinin faaliyet gösterebileceği kapsamlı bir yasal çerçeve oluşturduğundan, sektör içerisinde olumlu algılanıyor. Yüzlerce şirket lisanslar için başvuruda bulundu ve MAS, bazılarına sertifikalar vermeye başladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum