Yatırım yapmaya başla!

Singapur’un Dijital Bankalara Uyanışı Tüketiciler için Kazan Kazan Olacak

Singapur, bankacılık sektörünü sallamak üzerek uzmanlar bozulmanın, tüketiciler için kazan kazan durumu olabileceğini söyledi. İşte detaylar;
Singapur’un Dijital Bankalara Uyanışı Tüketiciler için Kazan Kazan Olacak

Teknoloji oyuncularına ve bankacılık dışı şirketlere geleneksel borç verenlere meydan okuma fırsatı verecek olan Singapur’un bankacılık sektörü, yirmi yıldır ilk kez sarsılmak üzere.

Ve bu bozulma, pazarlama bilgi hizmetleri şirketi J.D. Power’a göre tüketiciler için kazan kazan durumu anlamına gelebilir. Singapur’un Para Otoritesi’nin Perşembe günkü, yıl sonuna kadar beş yeni dijital banka lisansı için başvuru kabul edeceği yönündeki duyurusunun üzerine gelen yorum dikkat çekti.

Nitekim hem düzenleyici hem de merkez bankası olan Para Otoritesi, Haziran’da sanal banka lisanslarının “Singapur’un bankacılıkliberalleştirme yolculuğu” kapsamında verileceğini açıklamıştı.

Singapur'un Para Otoritesi Dijital Banka Lisans AçıklamasıRegülatör, bankacılık dışı kuruluşların bireysel müşterilerinden mevduat almalarını sağlayacak iki dijital tam banka lisansı dağıtacağını bildirmişti. Ayrıca şirketler için küçük ve orta ölçekli işletmelere ve diğer perakende dışı segmentlere hizmet vermeleri için üçe kadar dijital toptan banka lisansı vermeyi planladığını dile getirmişti. Bununla birlikte kurum, dijital tam banka başvuru sahiplerinin, Singapur’da demirlenmiş, Singapurlular tarafından kontrol edilen ve Singapur merkezli olmaları gerektiğini vurgulamıştı.

J.D. Power yöneticisi Anthony Chiam da müşteriler için daha fazla seçenek açısından vadesinin geçtiğini söyledi.

Singapur Dijital Banka Tüketici Kazanç Sonuçta Singapur’un bankacılık sektörün; DBS Group, OCBC ve United Overseas Bank olmak üzere üç büyük yerel banka hakimdi. Nispeten küçük operasyonlara sahip bir dizi uluslararası banka da kilit oyunculardı. Yine de şehir devletindeki teknolojik ilerleme, çeşitli finansal teknolojilerin veya fintech firmalarının varlığını sağlamıştı.

Kurumun, söz konusu lisansları verme kararı ise Hong Kong’dan gelen benzer hamleleri takip etmişti ki sanal bankacılığın Hong Kong’un finans sektörünü derinden etkileyeceği yönündeki yorumlar dünya çapında yankı uyandırmıştı.

Singapur ve Hong Kong’daki düzenleyicilerden gelen hamleler, Asya’da giderek daha fazla insanın çevrimiçi bankacılık hizmetlerine yöneldiği daha geniş bir değişim eğiliminin parçasıydı. J.D. Power’dan Chiam’da nihayetinde Singapur’daki dijital banka lisanslarını alan seçilmiş kuruluşların para otoritesinin katı standartları tarafından onaylanmış olacaklarını, bunun da onları daha güvenilir kılacağını vurguladı. Bunun da müşteriler için kazan kazan durumu olacağını savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum