Yatırım yapmaya başla!

Singapur 5G Ekosistemi için Yaklaşık 30 Milyon Dolar Harcayacak!

Singapur, 5G araştırma ve inovasyonu desteklemek için 40 milyon Singapur dolarının ayrıldığını açıkladı. İşte detaylar;
Singapur 5G Ekosistemi için Yaklaşık 30 Milyon Dolar Harcayacak!

Singapur, yeni duyurusuyla 5G olarak bilinen yeni nesil yüksek hızlı mobil internet için inovasyon merkezi olmayı planladığını gösterdi. Ülkenin İletişim ve Enformasyon Bakanı S Iswaran, bugün şehir devletinin 5G araştırma ve inovasyonunu desteklemek için 40 milyon Singapur doları (29,5 milyon ABD dolarından fazla) ayırdığını duyurdu.

Innovfest Unbound isimli konferansta konuşan S Iswaran; “amacımız, teknolojinin potansiyeline dokunmak için bağımsız 5G ağlarının dağıtımını kolaylaştırmak” dedi.

Bu noktada bağımsız bir ağın, 5G’ye özgü teknolojiler kullanarak tasarlanan altyapıyı ifade ettiği hatırlatıldı.

Singapur Bağımsız 5G Ağı Yatırım Bağımsız bir ağın, 5G ağlarının başlangıç dalgasındaki pek çok bağımsız olmayan 5G ağına göre daha ucuz ve daha verimli olduğu söyleniyordu. Yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırım açıklamasının ardından verdiği bir demeçte Iswaran da teknolojinin Singapur’un dijital ekonomisinin omurgasını oluşturduğunu belirterek esnekliğinin ve güvenliğinin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Iswaran, Singapur’un güvenlik gereksinimlerine sahip olacağını ve hangi operatör olursa olsun birlikte çalıştıkları herkesin gereksinimleri ve şartnamelerini karşılamaları gerekeceğini de aktardı.

Bu arada Singapur Bilişim Gelişim Otoritesi, Singapur’un Ulusal Araştırma Vakfı ve Siber Güvenlik Ajansı’nın da 5G siber güvenlik alanındaki araştırmayı ve geliştirmeyi destekleyeceği bilgisi
verildi.

Singapur 5G Araştırma ve İnovasyon Programı için 40 Milyon Singapur Doları Yatırım Singapur’un Çin telekomünikasyon teknolojisi devi Huawei’nin 5G altyapısının bir bölümünü inşa etmesine izin verip vermediği sorulduğunda, Singapur Bilişim Gelişim Otoritesi’nden bir sözcü şehir devletinin sistemlerinde satıcı çeşitliliğini teşvik ettiğini bildirdi. Sözcü, kurumun 5G’deki tedarik zinciri risklerini araştırdığını da vurguladı.

Sonuçta ABD, Çin ve Güney Kore gibi ülkelerin agresif bir şekilde rekabet ettiği 5G alanı, gerekliliğinin yanı sıra güvenlik endişeleriyle de anılıyordu. Huawei de bu nedenle son yıllarda artan bir inceleme altına girmiş, ABD’nin de baskılarıyla bazı ülkeler tarafından 5G ağlarından engellenmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum