Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Geçmişten Günümüze Sinemanın Hafızalara Kazınan En İyi 10 Sahnesi

Beyazperdede iz bırakmış en güzel sahneleri sizler için derledik. İşte sinemanın tarihine ışık tutan eşsiz sahneler...
Son Güncelleme: 
Yorum

Yüz yılı aşkın süredir sinemada sayısız film çekilmiştir. Filmlerin çoğunda, filmin tamamından çok bazı sahneleri akıllarda yer etmiştir. Yıllar sonra bile filmler, o sahneleri ile hatırlanmıştır. Videoda geçmişten günümüze kadar sinemanın akıllarda yer etmiş en unutulmaz 10 sahneye yer verdik.

Dünyanın en büyük endüstrilerinden birisi olan sinemada, her unutulmaz sahneyi derleyebilmek mümkün değil tabiki. Ancak videoda izleyeceğiniz sahnelerin unutulmaz sahneler arasında başı çeken sahneler olduğunu göreceksiniz.

Yaşanmış hikayenin beyaz perdeye uyarlanmış filmlerinden Titanic’i hemen herkes izlemiştir. Ölümsüz bir aşkın anlatıldığı filmin izlediğiniz sahnesi, uzun yıllar hafızalardan silinmeyen anlar arasında yerini almıştır.

İlginizi Çekebilir: Tarihin Unutulmaz Gemisi Canlanıyor! “Titanik II”

Bir diğer yaşanmış hikaye ise İskoç savaşçı William Wallace’in hayatını anlatan Braveheart. Wallace’in, İngiliz cellatlar tarafından öldürülmesi esnasında af dilemesi isteniyor. Ancak onun son nefesinde bile “Özgürlük” diye haykırışı zihinlerdeki yerini korumaktadır.

Aklımıza yer etmiş filmlerden olan, Western dendiğine başı çeken İyi, Kötü ve Çirkin’in unutulmaz sahneler arasında olmaması düşünülemezdi. 1966 yılında çekilen ölümsüz filmde, 3 silahşörün karşı karşıya olduğu düello sahnesi izleyeni kendisine bağlamaktadır.

Videoda, uzay filmlerinin mihenk taşlarından Star Wars kendisine yer buluyor. Darth Wader’in oğlu Luke Skywalker ile dövüşü ve bu esnada ona babası olduğunu söylemesi filmin ilk akla gelen sahnelerindendir.

Tavsiye Ediyoruz: Star Wars Temalı Sharp Akıllı Telefonlar İçinizdeki Gücü Uyandıracaklar!

Wachowski Kardeşler’in unutulmaz sinema filmi Matrix’in pek çok unutulmaz sahnesi mevcuttur. İzlediğiniz sahnede Neo’nun, Ajan Smith ile olan unutulmaz savaşlarından birisi karşımıza gelmekte.

Mafya filmi diyince ilk akla gelen film The Godfather’da Sonny Corleone’nin öldürülüş anı yıllar boyu unutulmayacak karelere sahip.

İçerisinde çok sayıda sosyal mesaj ve gönderme bulunduran V For Vendetta’nın akla ilk gelen sahnelerinden birisi videoda karşınıza geliyor. “Fikirlere Kurşun İşlemez” sözü günümüz dünyasında yaşananlara adeta atıfta bulunuyor.

Videonun sonlarında, Quentin Tarantino’nun unutulmaz filmlerinden, Kill Bill ve Django filmlerinin etkileyici sahneleri ile karşılaşıyoruz. Kendine has üslubu ile filmlerinden söz ettiren Tarantino’nun çok sayıda unutulmaz filmi sinema tarihinde kendisine yer bulmuştur.

Sayamayacağımız kadar çok film çekilmiş sinema dünyasında, videoda yer verdiğimizden çok daha fazla unutulmaz, efsanevi sahneler mevcuttur. Hatta bir filmin içindeki farklı sahnelerin, farklı kişilerde unutulmaz olduğunu düşünürsek karşımıza oldukça öznel bir durum çıkmaktadır. Sonu gelmeyen film dünyasında her yıl çekilen onlarca film, bizlere daha nice unutulmaz sahneler yaşatacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu