Yatırım yapmaya başla!

Sinema Dergisi GodFather Okurlarıyla Buluştu

Sinema Dergisi GodFather Okurlarıyla Buluştu

Türkiye yeni bir dergiye merhaba diyor. GodFather adıyla okurlarıyla bulaşacak sinema dergisinin ilk sayısı yayımlandı. İki aylık bir periyot içerisinde okurlarıyla buluşmayı hedefleyen derginin ilk dosya konusu ise “Suç Filmleri, Gangster Filmleri ve Sinema’da Şiddet” oldu. Sinema tutkunlarının vazgeçilmezi olmak amacıyla yayımlanan GodFather, yalnızca popüler sinema ya da güncel vizyon filmlerini barındırmamak taraftarı. Dergide; sinema tarihi, akımları, yönetmenler ve ülke sinemaları gibi konular detaylıca incelenerek okuyucuyla buluşturulacak.

“Sinemanın gelişimi konusunda mütevazı bir katkı sağlamak amacındayız”

GodFather dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini  Olcay Bağır üstleniyor. Bağır dergide, felsefi, politik ve sosyolojik konulara da ağırlık verme taraftarı olduklarını dile getirdi. Ayrıca Bağır, hali hazırda raflarda yerini alan GodFather ile ilgili olarak okurlara önemli açıklamalarda bulundu. Bağır açıklamalarında, sinemaya yalnızca zaman geçirmek, eğlenmek gözüyle bakanların yanı sıra sinema üzerinde okuyan ve yazıp-çizen insanların olduğunu belirterek, bu sayede sinemanın doğuşundan bu yana ilerleyebildiğini ifade ediyor. Sinemanın gelişimi konusunda Türkiye’de belirli bir açığın bulunduğunu belirten Bağır, GodFather’ın sinemanın gelişimi konusunda mütevazı bir katkı sağlama amacıyla okurlarıyla buluşmayı hedeflediğini dile getiriyor.

GodFather’in ilk sayısının içeriğini sizler için derledik;

  • İyiler, Kötüler Karşısında Neden Kazanmak Zorundadır? / Prof. Dr. Faruk Gençöz.
  • Bir Karakter Analizi: Travis’in Gece Tarifesi / Dilara Bedriye.
  • The Godfather ya da Örgütlü Suçun Ekonomi Politiği: Bırakınız Yapsınlar Bırakınız Vursunlar / Hüseyin Ortak.
  • Scarface: Dünya Senin! / Zeynep Gizem Gencer.
  • Gangster Filmlerinde Kadının Özneleşememe Sorunu / Hazan Özturan.
  • Bir Gösteri Unsuru Olarak Şiddet / Olcay Bağır.
  • Yeraltı Peygamberi Gomorra, Godfather’a Karşı / Serkan Paydak.
  • Postmodern Bir Gangster Filmi: Miller Kavşağı / Hakan Bilge.
  • Gri Olamayan Kırmızı: Alex / Canan Çitil.
  • İtirazım Var! / İhsan Metinnam.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum