Yatırım yapmaya başla!

Simone Giertz Adlı YouTuber Tesla Model 3’ünü Pick-up’a Dönüştürdü!

Çiftlik kullanımları için sıfır olarak alınan bir Model 3, hayatının devamına pick-up olarak devam edecek!
Simone Giertz Adlı YouTuber Tesla Model 3’ünü Pick-up’a Dönüştürdü!

En son RWD versiyonundaki sipariş sıkıntısıyla karşımıza gelen Model 3‘ün belkide ilk defa göreceğiniz kamyoneti ile tanışın. Birçok kere olmayan araç modellerinin farklı karoser tiplerine dönüşümlerini izledik. Bir haberimizde; Tesla’dan merakla wagon versiyon bekleyen bir kişi, isteğini kendi garajında yaptığı Model S Shooting Brake ile gerçekleştirmişti. D sütunu keserek başladığı işin sonunda gerçek üreticisinin yapacağından farklı olmamıştı.

Pick-upa çevirmedeki düzgün çalışmalardan birine daha bakıyoruz. Yorucu ve dengeli kaporta işçiliği altında sahne alan bir YouTuber, Model 3’ün sınıfını, ustaca değiştirebilmiş. Kırmızı bir Model 3 artık bavul değil istediğiniz ağır yükleri taşıyabilecek.

Elon Musk, insanların ısrarlı pick-up ve shooting brake dayatmasını artık dikkate alabilir.

Simone Giertz adlı kadın, resmen bu işe gönül vermiş. Sabır gerektiren değişim, göründüğü kadar kolay olmamış. 1 yıllık bir planlamanın ardından kaportacı edasında işine giriş yapan Giertz, inşaat alanındaki gerekli olacak tüm teçhizatı kendisine sağlamış.

Standart bir elektrikli sedan satın alan Simone, proje için birçok arkadaş edinmiş. İşe arka camları sökerek başlanmış ve aracın hangi bölgeden kesileceğinin çizimlerini yapmış.

Normalde aile aracı olarak hizmet veren Model 3’ün taşımacılık adına alt yapıları güçlendirmiş.

Sıfır bir son nesil elektrikli otomobili siz kesebilir miydiniz? Bir taraftan kaporta aksamları kesilirken, şasi de güçlendirilmeye başlanmış. Yapısı tamamen bozulduğu için aracın kesilen bölgesinde milimetrik hesaplamalar yapılması gerekiyor. Yanılmıyorsak taşıma kısmı için bazı parçalar hurda bir Ford F150‘den tedarik edilmiş.

Odun, eşya, çuval, çöpleri taşıması için tavanı sökülen Model 3’ün arka kısmına demir kafes ilavesi de yapılmış. Aşırı mı kusursuz? Hayır değil. Zor olduğunu söylemiştik ve pürüzsüz bir işçiliğin yapılmasının daha fazla vakit alacağı da bir gerçekti.

İlginizi Çekebilir :

Simone Giertz’in kırmızı pick-upının bitmiş halinde izlediğimizde arka pencere kaplamasında yanlış bir hizalama gözüküyor. Arka bagaj kapağının yerleştirilmesi yanlış olmuş.

Arada boşluklar duruyor. En azından düşünce güzel ve aklındakini yapmak için işe soyunmuş. Henüz araç bitmemiş ve tamamlanması için bir süre daha vakit harcanacağı söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum