Yatırım yapmaya başla!

Simit Sarayı’na 1 Milyar Dolarlık Suudi Ortak!

İlk olarak 2002 yılında kurulan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan Simit Sarayı'na Suudi şirket Fawaz Alhokair Group, 1 milyar dolar ödeyerek ortak oldu!
Simit Sarayı’na 1 Milyar Dolarlık Suudi Ortak!

Haluk Okutur, Abdullah Kavukcu ve Mehmet Tarakcı tarafından, 2001 krizinin hemen ardından  Mecidiyeköy’de kurulan ve daha sonra farklı çeşitler üreterek ülke çapına yayılmayı başaran Simit Sarayı’nın günümüzde 10.000’in üzerinde çalışanı bulunuyor. 2010 yılında Avrupa’ya ve sonrasında ise dünyanın dört bir yanına şubeler açan Simit Sarayı, Suudi şirket Fawaz Alhokair Group ile ortak oldu.

Amerika’dan İsveç’e, Birleşik Arab Emirlikleri’nden İngiltere’ye kadar Türkiye hariç 21 ülkede 120 şubesi bulunan Simit Sarayı, global bir marka olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene hedeflerinin “5 yıl içerisinde 2.000 mağazaya ulaşmak” olduğunu belirten Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, yeni ortaklarıyla birlikte bu rakama daha da yaklaşabilecek gibi görünüyor.

1 Milyar Dolara %10’luk Hisse!

1 Milyar Dolara %10'luk Hisse!Son yıllarda birçok güçlü şirketin talip olduğu Simit Sarayı, Suudi şirket Fawaz Alhokair Group ile ortak oldu. Suudi şirketin, Simit Sarayı’nın %10’luk hissesini 1 milyar dolara satın aldığı da iddialar arasında yer alıyor.

Fawaz Alhokair Group, 16 ülkede 80’den fazla markanın en az 2.100 şubesinin işletmeciliğini yapıyor. Gerçekleşen bu dev anlaşmanın ise stratejik bir iş birliği olduğu belirtiliyor.

4 Yıl İçinde 250’den Fazla Mağaza Açılacak!

4 Yıl İçinde 250'den Fazla Mağaza Açılacak!Ortaklıkla birlikte Suud şirketin Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 4 yıl içerisinde 250’den fazla mağaza açacağı, Fawaz Alhokair Group’un Başkan Yardımcısı Dr. Abdul Majeed Alhokair’in Simit Sarayı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alacağı da belirtildi.

Böylelikle 2014 yılında master franchise sözleşmesi imzalayarak hem Orta Doğu’da hem de Kuzey Afrika’da 50’den fazla şube açan Simit Sarayı, bu bölgelerdeki toplam mağaza sayısını da 300’e yükseltmiş olacak.

2017 Hedefi 200 Milyon Dolar İhracat!

2017 Hedefi 200 Milyon Dolar İhracat!15 Yıl önce Mecidiyeköy’de hizmete başlayan Simit Sarayı, 2016 yılında 100 milyon dolar ihracat gerçekleştirmiş ve İngiltere’nin Piccadilly Circus kavşağındaki şubesinin açılışını Başbakan Binali Yıldırım yapmıştı. Şirketin 2017 hedefleri arasında ise ihracat rakamını 200 milyon dolara yükseltmek yer alıyor.

Kısa sürede dev bir şirket haline gelen Simit Sarayı, iddialara göre rekor bir fiyata %10’luk hissesini Suudi şirkete devrederek daha da fazla büyüyebilmeyi amaçlıyor. Peki, bu dev ortaklık hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum