Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimdiye Kadar Üretilmiş En Pahalı 10 Mouse

Bu mouse'lar sıra dışı tasarımları ile çok yüksek ücretlere satılıyor. İşte ezber bozan mouse tasarımları.
Şimdiye Kadar Üretilmiş En Pahalı 10 Mouse
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Evet, hatırlarsanız geçmiş yazılarımızdan birinde sizlerle dünyanın en pahalı laptopları listesini paylaşmıştık. Bu laptopların arasında elmaslarla donatılmış, altın kaplamalarla değerlenmiş vs. birçok pahalı bilgisayar bulunuyor. Bugünkü yazımızda üzerinde düşünürken de işte böyle bilgisayarlara yakışacak türden değerli mouseleri de sizlerle paylaşmamız gerektiğini düşündük. Zira, dünyanın en pahalı bilgisayarlarının mouseleri de en az onlar kadar gösterişli olmalıdır, değil mi? İşte bu yüzden de birazdan sizlerle dünyanın en pahalı mouselerini paylaşıyor olacağız.

İsterseniz, öncelikle bir bilgisayar donanımı olan fareler hakkında birkaç ilginç bilgi verelim. Örneğin; ilk bilgisayar faresi 1964 yılında Douglas Engelbart tarafından tasarlanmış olup, bu fare tek tuşlu olarak tasarlanmış ahşap bir fareydi. Daha sonra 3 tuşlu olarak tasarlanan mouse, yıllar içinde geliştirilmiş ve nihai olarak günümüzdeki hallerini almışlardır. Şu an ister kablolu ister kablosuz olarak kullanılabilen farelerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.

Evet, bilgisayar fareleri olarak da bilinen mouseler hakkındaki kısa bilgilendirmemizi de yaptığımıza göre, her gün kullanmış olduğumuz bu mouselerin, en pahalı olanlarını anlatacağımız yazımıza, artık başlayabiliriz. O halde sözü daha fazla uzatmayalım ve dünyanın en pahalı 10 farelerini inceleyeceğimiz yazıya bir an önce geçelim.

İşte karşınızda şimdiye kadar üretilmiş en pahalı 10 mouse:

10 Ferrari Timsah Derisi Altın Mouse

17.258 Dolar

GCM Yatırım Banner

Ferrari Timsah Derisi Altın MouseListemizin en ucuz faresi, MJ Art Studio tarafından tasarlanmış olan ve Ferrari Timsah Derisi Altın Mouse olarak bilinen 17.258 dolar değerindeki bilgisayar faresidir. Zaten mouse’nin isminden de anlayacağınız gibi, timsah derisiyle kaplanmış olan bu ürünün üzerinde 18 ayar altın ve değerli mavi elmaslar yer almaktadır. Bu mouse, oldukça yüksek olan fiyatına rağmen listemizdeki en ucuz ürün olarak bizi epey şaşırtmıştır.

9 MJ Piton Derisi Mouse

17.840 Dolar

MJ Piton Derisi MouseListemizin 9. sırasında yine MJ Art Studio tarafından tasarlanmış deri ve altın kaplamalı bir mouse bulunuyor. Ancak, yukarıdaki mousenin aksine, bu mousede kullanılan deri timsah değil de piton derisi olarak tasarlanmıştır. İlaveten, mouse kaydırma tuşunun iki tarafında altından yapılma göz alıcı detaylara yer verilmiştir. Ayrıca 17.840 dolar değerinde olan bu mousenin samur kürkünden yapılmış bir de saklama kutusu bulunuyor. Sonuçta bu kadar değerli bir ürüne de böyle yumuşacık ve kaliteli bir saklama kabı yakışırdı, değil mi?

8 Gigabyte Bling-Bling GM-M7800S Wireless Mouse

18.510 Dolar

Gigabyte Bling-Bling GM-M7800S Wireless MouseListemizin 8. sırasında 18.510 dolar fiyatıyla Gigabyte tarafından tasarlanmış M7800S modeli yer alıyor. Bu mouse 2 tonda üretilmiş ayrıcalıklı bir deri ile kaplanmıştır. Ayrıca mousenin üzerinde altın detaylara ve swarovski taşlara da yer verilmiştir. Tüm bu özelliklerine ek olarak, bu mouse Gigabyte’nin hassas lazer izleme sisteminin yanı sıra; güvenilir 2.4 GHz kablosuz iletişim teknolojisi ile donatılmıştır. Bu özellikleri M7800S modelini, oldukça kullanışlı hale getirmiştir. Yani hem pahada hem de kullanımda öne çıkan mouse, hiç şüphesiz varlıklı insanlar tarafından çok tutulan bir model olacaktır.

7 Metal Altın Sun Mouse (MJ777)

19.720 Dolar

Metal Altın Sun Mouse (MJ777)Yine bir MJ Art Studio tasarımı daha. Başarılı firmanın bu ürünü ise 19.720 dolar değerinde olan metal, altın bir mouse’dir. Tıpkı güneş gibi yuvarlak bir görünüme sahip olan ürünün gövdesi saf altından yapılmıştır. İlaveten, resimde de gördüğümüz gibi bu göz alıcı mouse, bir bilgisayar donanımından daha çok, değerli bir mücevher gibi durmaktadır.

6 Logitech Air 3D Lazer Mouse

24.180 Dolar

Logitech Air 3D Lazer MouseListemizin bir diğer sırasında yine oldukça etkileyici bir ürün olan Logitech Air 3D Lazer Mouse bulunuyor. Altın bir gövdeye sahip olan bu mouse’nin ayrıca elmas bir yüzüğü ve değerli materyallerle yapılmış bir mikro USB flash sürücüsü bulunuyor. Sonuçta, ürünün resminde de gördüğünüz gibi, masanızda böyle bir mouse’ye sahip olmak hiç şüphesiz gösterişli bir ayrıcalık olacaktır.

5 Beyaz Altın USB Mouse

26.730 Dolar

Beyaz Altın USB MouseAslında şimdi sunacağımız mouse, bir zamanlar dünyanın en pahalı faresi olarak anılmaktaydı. Ancak gördüğünüz gibi şu an karşımıza listemizin 5. sırasında çıkıyor. 18 ayar beyaz altından üretilmiş olan bu mousenin üzerinde tam 59 adet olağanüstü elmas yer almaktadır. Buna ek olarak içeriğinde paladyum alaşımı da kullanılmış olan mousenin çiçek şeklinde elmaslı ve dağınık yerleştirilmiş elmaslı olmak üzere 2 farklı çeşidi bulunmaktadır. İlaveten, istediğiniz takdirde bu mouseyi kendinize özel olarak tasarlattırabilir ve isminizin baş harflerinin elmas taşlarla mouse üzerine yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bazen birine hediye seçerken çok zorlanıyorsunuz değil mi? Pahalı bir hediye olsun ve dikkat çeksin mi istiyorsunuz, o zaman öncelikle Dünyanın En Pahalı 10 Hediyesi isimli yazmıza göz atabilirsiniz.

4 MJ Mavi Safir Mouse

27.940 Dolar

MJ Mavi Safir MouseÜrünün isminden de anlayacağınız gibi, yine bir MJ tasarımı olan bu mouse altın ile kaplanmış olup, üzeri ise mavi safirler ile donatılmıştır. 27.940 dolar olan fiyatıyla listemizin 4. sırasında yer alan bu mouse, sınırlı sayıda üretilen ayrıcalıklı farelerden bir tanesidir. Eğer, bu ürün tükenmeden satın almayı başarırsanız, mousenin yanında ayrıcalıklı bir saklama kabına da sahip olacaksınız.

3 Siyah Elmas Logitech Mouse

31.840 Dolar

Siyah Elmas Logitech MouseHiç şüphesiz hem teknoloji severlere hem de mücevher tutkunlarına hitap edecek olan bu ürün, limitli sayıda üretilen ayrıcalıklı mouselerden. 31.840 dolar değerinde olan bu Logitech ürününün üzerinde ise nadir siyah elmaslar yer alıyor. Sonuçta, eğer hala tükenmemişse ve yeterince paranız varsa; siz de bu göz alıcı parçaya sahip olan isimlerden biri olabilirsiniz.

2 MJ Lüks VIP Mouse

34.480 Dolar
MJ Lüks VIP MouseListemizin 2. sırasında yine bir MJ tasarımı olan 24.480 dolar değerindeki göz alıcı mouse bulunuyor. Avusturya’nın ışıltılı elmas taşlarlarıyla süslenmiş olan bu mouse, milyonerlerin masalarında bulundurmaları gereken harika bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

1 Külçe Altın Wireless Mouse

36.835 Dolar

Külçe Altın Wireless MouseListemizin 1. sırasına geldiğimizde, ilk sırayı gerçekten hak edecek kadar kusursuz bir tasarıma sahip külçe altın şeklinde üretilmiş mousenin aldığını görüyoruz. 36.835 dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı faresi olarak anılan bu ürün, 11 mm uzunluğunda tasarlanmış olup hem PC hem de MAC ile uyumlu olarak üretilmiştir. Bilgisayarınızı altın bir külçe ile yönetmek, inanılmaz bir keyif olmaz mıydı?

Nihai olarak, dünyanın en pahalı 10 mousesini anlatmış olduğumuz yazının da sonuna gelmiş bulunuyoruz. Peki, belki de şu an elinizde tuttuğunuz farelerle kıyaslandığında yukarıdaki ürünler gözünüze nasıl görünüyor? Düşününce her biri tıpkı göz alıcı bir şaheser gibi görünmüyor mu? Elbette öyleler. Zira bu mouseler; altın, elmas, svarowski taşları gibi değerli materyallerle tasarlanmış mücevher niteliğine sahip değerli ürünler.

Eğer bir şansınız olsaydı, bu göz alıcı mouselerden hangisini satın almak isterdiniz? 1 numarada yer alan külçe altın şeklindeki fareyi mi, yoksa siyah elmaslarla donatılmış mouse mi sizin zevkinize hitap ediyor?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.