Yatırım yapmaya başla!

Silikon Vadisi’nde Yeni Trend: “Pozitif Stresi Kullanarak Daha Çok Çalışmak”

Silikon Vadisi’nde giderek yükselen trendle çok daha uzun süreli ve etkili çalışma sağlandığı söyleniyor. İşte günde 18 saat çalışan girişimcinin açıklamaları;
Silikon Vadisi’nde Yeni Trend: “Pozitif Stresi Kullanarak Daha Çok Çalışmak”

Silikon Vadisi’nin yoğun temposuna ayak uydurabilmek için sıradan insanlara göre çok daha fazla çalışan üst düzey yöneticiler ve CEO’lar arasında yükselen bir trend pozitif stres yönetimi! Onlardan bir tanesi de günde 18 saat çalışan ve konuyla ilgili açıklama yapan girişimci Zachary Rapp!

Teknoloji dünyasında giderek popülerleşen yöntemi kullandığını belirten Rapp, bunun için çok erken saatlerde kalktığını, sıkı diyetler uyguladığını, soğuk duş aldığını ve benzeri taktikler uyguladığını dile getirdi.

Şu anda 3 startupı yönetmekle meşgul olan Zachary Rapp, pozitif stres yönetimi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Zachary Rapp Günde 18 Saat Çalıştığı Rutinini AnlattıÇalışmalarında insan üstü bir performans gösterdiğini dile getirmekten çekinmeyen Rapp, Silikon Vadisi’ndeki pek çok kişinin kendisiyle aynı yöntemleri kullandığını ve bu trendin giderek yaygınlaştığını kaydetti. Hepimizin az çok bildiği stresten uzak durmanın yolları arasında yer alan yöntemlerden daha farklı metotlar deneyen Rapp, günde 18 saat çalışmasını buna borçlu olduğunu belirtti.

PhenoMx, Altoida ve SigmaGenetics isimli şirketlerin başında olan Rapp, daha uzun süreli ve etkili çalışmak için söz konusu yöntemlerin ne kadar yararlı olduğunu vurguladı.

Zachary Rapp Silikon Vadisi'nde 3 Startup YönetiyorNeredeyse her gün şafak vaktinde kalkmak, koşuya çıkmak, sade kahve eşliğinde maillerini kontrol etmek, ardından soğuk duş almak rutinini uyguladığını belirten Rapp, bunun 3 biyoteknoloji startupını yönetmenin yarattığı stresi azalttığına inanıyor. İlaveten gelecek ay Whole30 diyetine başlayacak olan Rapp; sıcak yoga gibi teknikleri de kullanıyor.

Öte yandan; pozitif stres dünyasının düşünce liderlerinden olan ve Buzadam diye de bilinen Wim Hof, soğuk duş trendinin Silikon Vadisi’nde yayılmasında epey etkili olmuş.

Wim Hof Soğuk Duş Trendinin Silikon Vadisi'nde Yayılmasında Etkili olmuşAşırı soğuğa dayanma kabiliyeti ile ünlü olan dünya rekortmeni Wim Hof sayesinde soğuk duş, Silikon Vadisi’nde bir nevi terapi olarak görülmeye başlamış. IMPOSIBBLE’ın kurucusu ve atlet olan Joel Runyon’un da TED konuşmasında soğuk duşun faydalarından bahsettiğini belirtelim. Yazar Ryan Holiday de 2000 yıllık tüm istekleri yenmeyi ve acıya dayanabilmeyi öngören stoacılık felsefesini canlandırmak için uğraşan isimler arasında.

Neticede; günde 5 ila 7 saat arasında uyuyan Zaphary Rapp, teknoloji dünyasının giderek önemsediği pozitif stresin kendisine çok iyi geldiğini düşünüyor.

Zaphary Rapp Şafak Vakti Kalkıyor, Koşu Yapıyor, Soğuk Duş Alıyor Öyle ki soğuk duş, sıkı diyetler, erken kalkma, yoğun egzersiz gibi kendisini zorlayacak yöntemleri uygulayarak toleransını yükselttiğini belirtiyor.

Pozitif stres sayesinde halihazırdaki 3 şirketiyle ilgilenebildiğini belirten girişimci, hem bedensel hem de zihinsel açıdan kendini geliştiriyor. Ve pozitif stres hareketinin bir parçası olan Rapp, rutininin kendisine kattıklarından epey hoşnut görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum