Paylaşım

Silikon Vadisi’nde Bulunan Harabe Evin 800 Bin Dolarlık Fiyatı Tartışma Yarattı!


 

İki yıl önce büyük bir yangında zarar gören ev, yüksek bir fiyattan satılığa çıkartıldı. Ve ilan, eleştirilere neden oldu. İşte ayrıntılar;

İki yıl önce çıkan yangında büyük zarar gören Silikon Vadisi’ndeki bir ev, 800 bin dolarlık fiyattan satışa çıkartıldı. San Jose, Kaliforniya’da bulunan evin fahiş fiyatı, haliyle tepkilere neden oldu ve emlak komisyoncusu sert sözlerle eleştirildi.

Diğer taraftan acente ise söz konusu fiyatın gayet normal olduğunu ve yanmış evin bulunduğu alanın tek başına 800 bin dolarlık ücreti karşıladığını söyledi. Zira harabe halindeki ev, teknolojinin kalbi olan ve en büyük şirketleri bünyesinde barındıran Silikon Vadisi’nde bulunuyordu.

1 Yaklaşık 540 metrekare büyüklüğünde bir alanı olan evin 800 bin dolarlık fiyatını savunan emlak komisyoncusu yerel bir gazeteye dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

San Jose'de Bulunan Yanmış Ev 800 Bin Dolardan Satışa ÇıkarıldıEmlakçı Holly Barr, “Eğer piyasadan haberdarsanız ve emlak sektörünü biliyorsanız, evin ne kadar edeceğini ve fiyatı alıcıların belirlediğini de bilirsiniz” şeklinde konuşsa da ilanın Facebook paylaşımının altına çok sayıda öfkeli yorum yapıldı.

Bazı kullanıcılar fiyatın ancak şaka olabileceğini belirtirken bazıları da böyle bir evin 800 bin dolara satılmasının imkansızlığından bahsetti.

Fakat Barr, o bölgedeki evlerin çoğunun 1.5 milyon dolardan aşağıya satılmadığını ve yanmış bir evi 800 bin dolara alıp restore ettirmenin alıcı için gayet kazançlı olacağını söyledi.

Ayrıca evi çok yakında satacağını düşündüğünü keza ilan yayınlanalı kısa süre olmasına rağmen şimdiden kendisiyle 10 kişinin iletişime geçtiğini dile getirdi.

Harabe Halindeki Evin Fiyatı Tartışma YarattıÖte yandan; San Jose’daki evlerin her gün 571 dolar değer kazandığı ve Kaliforniya sakinlerinin buradaki yüksek yaşam standartları yüzünden bölgeden hızla ayrıldıkları belirtildi.

Neticede; yıllarca Bay Area’da yaşamış olanlar fiyatı “bu çok saçma, eskiden buralarda yalnızca meyve bahçeleri vardı Silikon Vadisi değil ve insanlar hayatlarını gayet normal bir şekilde sürdürüyorlardı” benzeri cümlelerle eleştirse de emlak uzmanları zamanın değiştiğini ve bölgedeki evlerin katbekat değerlendiğini savundu.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın