Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin En Eski Silah Üreticisi Remington İflas Koruma Başvurusunda Bulundu!

ABD’nin en eski silah üreticisi Remington, iflas başvurusunda bulundu. 202 yıllık devin çöküşü, tüm dünyada yankı uyandırdı…
ABD’nin En Eski Silah Üreticisi Remington İflas Koruma Başvurusunda Bulundu!

1816 yılında kurulan Remingtıon Arms, dün iflas başvurusunda bulundu. ABD’nin en büyük silah ve mühimmat üreticisi olan Remington’ın iflas haberi, piyasalarda yankı uyandırırken çöküşün ardındaki nedenlerden bir tanesinin Donald Trump olduğu söylendi.

Çünkü 2007’de Cerberus Capital Management’ın sahibi Stephen Feinberg tarafından satın alınan Remington, Başkan Trump’e verdiği destekle 1 milyar dolarlık borcun altına girmişti. Ayrıca üreticiler; seçim öncesinde Clinton’un başa geçeceğini düşünerek stok yapmış, Trump’ın zaferinin kesinleşmesiyle stoklar üreticilerin elinde kalmıştı.

Son dönemde yaşanan Florida saldırısındaki gibi daha önce yaşanan saldırılar da ülkedeki silah üreticilerin üzerinde olumsuz etki yaratmıştı.

Remington İflasının NedenleriBu noktada; Remington’un 2012 yılında Adam Lanza tarafından gerçekleştirilen Sandy Hook ilkokulu saldırısıyla ilgili de sorun yaşadığını belirtelim. Neticede; ödenemeyen borçlar ve şirketi kötü etkileyen yasalar gibi nedenler; Remington’u iflas başvurusu yapmaya sürükledi.

Dev silah üreticisinin şirketi alacaklılarına teslim etmeyi planladığı söylenirken, başvuru yapılmadan bir gün önce ülkedeki protestolar dikkat çekti.

ABD'de Silah Yasalarına Düzenleme Getirilmesi İsteniyorLos Angeles, New York, San Francisco ve daha pek çok yerde yapılan gösterilerde, ülkedeki silah yasaları protesto edildi ve saldırılarda hayatını kaybedenler anıldı. Hayatımız için Yürü başlıklı gösterilerde Trump’a ve yönetime; silaha erişim yasalarının değiştirilmesi için çağrıda bulunuldu.

Neticede; ülkedeki saldırılar pek çok perakende şirketinin de harekete geçmesine ve silah satışına yeni düzenlemeler getirilmesine neden oldu.

Pek Çok Şirket Silah Satışı Yasalarıyla İlgili Düzenleme Yaptı Örneğin; Fred Meyer bundan böyle mağazalarında silah ve mühimmat satışı yapmayacağını açıklamıştı. Ayrıca Wal-Mart silah satın alma yaşını 21’e yükselttiğini duyurmuş, yeni düzenlemenin en kısa sürede hayata geçirileceği belirtilmişti.

Bu şirketlere ek olarak; Dick’s Sporting Goods da 21 yaş sınırı getirmiş, ilaveten ölümcül olmayan havalı ve oyuncak silahların internet sitesinden kaldırılacağı bilgisini paylaşmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum