Yatırım yapmaya başla!

Siemens İkinci Çeyreğinde Beklenenden Daha Güçlü Endüstriyel Kar Elde Etti

Alman sanayi devi Siemens, ikinci çeyreğinde sanayi sektöründen beklenenden daha iyi bir faaliyet kârı kaydettiğini açıktı.
Siemens İkinci Çeyreğinde Beklenenden Daha Güçlü Endüstriyel Kar Elde Etti

Alman sanayi devi Siemens, iş dallarını birbirinden ayırmasıyla birlikte ikinci çeyreğinde beklenenden daha iyi bir düzeltilmiş faaliyet kârı elde ettiğini açıkladı. Endüstriyel türbin üreticisine giden trenlerin, 31 Mart’ta sona eren üç ay içinde endüstri kârı yüzde 7 artarak 2,4 milyar Euro’ya ulaştı. Tahminler ise 2,24 milyar Euro civarındaydı.

Siemens’in geliri yüzde 4 artarak 20,94 milyar Euro’ya ulaşırken, siparişleri yüzde 6 arttı ve 23,61 milyar Euro’ya ulaştı.

Siemens Geliri Yüzde 4 ArttıŞirket, 2019 mali yılı için görüşünü teyit ederken, sınai iş için yüzde 11 ila 12 kar payı ve 6,30 ila 7 Euro’luk hisse başına kazanç beklediğini açıkladı. Siemens İcra Kurulu Başkanı Joe Kaeser, çeyreklik bazda sözlerini yerine getirip beklentileri aştıklarını belirtti.

Kaeser, “Şimdi daha güçlü ve daha odaklı bir Siemens olmak için yeni bir döneme giriyoruz,” dedi. Siemens, yenilenebilir gücün yükselmesi gaz türbinlerine olan talebi etkilediğini belirtirken, mühendislik firmasının performansını düşüren gaz ve enerji sektörünün üstesinden geleceklerine dikkat çekti.

Şirket, Mitsubishi Heavy Industries ve General Electric Co. gibi rakiplerinden gelen düşüş ve aşırı rekabet ortamı nedeniyle gelir ve kâr düşüşünü geride bıraktı.

Siemens Rakiplerinden SıyrıldıYılın ilk üç ayında, bölümdeki gelir yüzde 4 düştü, ancak düzeltilmiş faaliyet kârı hizmetlerden gelen güçlü katkı nedeniyle geri kazanıldı. Gelecekte Siemens, fabrikalarını sürücüler ve yazılımlarla otomatikleştiren Dijital Endüstriler işinde enerjisini yoğunlaştıracak.

Yeni bölümün temelini oluşturan Siemens Dijital Fabrika birimi, otomasyon ürünleri için zayıf talep ve Çin’deki zayıf yatırım hissiyatı ile çeyrek yıl boyunca mücadele etti. Her ne kadar gelir yüzde 4 oranında yükselse de faaliyet kârı düşüş gösterdi.

Siemens Smart Infrastructure’ın temelini oluşturacak olan bina teknolojileri şirketin yeni odağının yarısını oluşturuyor ve çeyrek dönem boyunca siparişleri ile gelirlerini artırmayı başardı. Yeniden yapılanma ile Siemens sınai ticaret için kar marjını yüzde 11 ila 15 olan mevcut hedefinden yüzde 14’e çıkarmak istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum