Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Vergi Reformunu Destekleyen Siemens CEO’su: “Zengini Daha Zengin Yapabilir”

Vergi reformunu destekleyen Siemens CEO’su, Trump’ın çok iyi bir iş çıkardığını söyleyerek ABD Başkanı’nı kutladı. Ayrıca reformun “zengini pekala daha zengin yapabileceğini” söyledi
Trump’ın Vergi Reformunu Destekleyen Siemens CEO’su: “Zengini Daha Zengin Yapabilir”

ABD’deki vergi reformu konusundaki tartışmalar devam ediyor. Konuyla ilgili yorum yapan son isim de Siemens’in CEO’su Joe Kaeser oldu.

İnsanları adeta ikiye bölen vergi reformu konusunda ABD Başkanı Donald Trump’ı kutlayan ve onun bu yasayla çok iyi bir iş çıkardığını belirten Joe Kaeser, açıklamalarıyla dikkat çekti. İşte reformun “zengini daha zengin yapabileceğini” söyleyen Siemens CEO’sunun yorumları;

Avrupa’nın en büyük teknoloji holdinglerinden biri olan Siemens’in CEO’su vergi reformu hakkında konuştu.

Siemens CEO'su Vergi Reformu Hakkında Konuştu“Reformlar ilgili yanlış bir şey göremiyorum” diyen Joe Kaeser, CNBC’ye verdiği röportajda yasa sayesinde yeni iş kollarının yaratılacağını açıkladı. Çünkü şirketlerin yenilik yapmak ve büyümek için daha çok para harcayabileceğini söyledi.

İşte bu nedenlerden dolayı ABD Başkanı’nı kutladığını ve onun çok iyi bir iş çıkardığını belirtti.

Siemens CEO'su Donlad Trump'ı Tebrik EdiyorSiemens CEO’su düşüncelerini “Vergi yasasıyla ilgili hiçbir şey yanlış değil çünkü daha çok iş, ihtiyacı olan insanlara daha iyi yaşama fırsatı sunacak. Peki, bu zenginleri daha zengin yapacak mı? Evet, bu mümkün. Fakat bana göre asıl odak noktası yeni iş fırsatlar yaratmak olmalı.” sözleriyle açıkladı.

Bu noktada; Siemens gibi pek çok şirketin vergi reformunu desteklediğini ve bununla alakalı çalışmalara başladığını hatırlatalım.

Siemens de Vergi Reformunu Destekleyenler Arasına KatıldıÖrneğin; reformdan faydalanacak olan Apple ABD ekonomisine 350 milyar dolarlık katkı yapmayı planladığını açıklamıştı. Fakat aralarında dünyanın en zenginlerinin de bulunduğu 400 kişilik bir grup ise geçtiğimiz haftalarda Kongre’ye bir mektup yollayarak “vergimizi düşürmeyin, artırın” talebinde bulunmuştu.

Yeri gelmişken, IMF Başkanı Christine Lagarde’nin de vergi reformunu eleştirilenler arasına katıldığını belirtelim.

IMF Başkanı Christine Lagarde Vergi Reformu Konusunda EndişeliReformun kısa vadede ABD’nin büyümesini hızlandırabileceğini belirten Lagarde, bunun daha sonra bütçe açığına ve borç üzerinde negatif sonuçları olabileceğini dile getirdi.

İlaveten; vergi reformunu eleştiren birçok kişi bunun ABD’nin bütçe açığını 1.5 trilyon dolar seviyesinde artıracağını, ayrıca zenginler ile fakirler arasındaki uçurumu da büyüteceğini düşünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum