Yatırım yapmaya başla!

Zengini Daha Zengin Yapacak Reformu Destekleyen Siemens CEO’sundan Ticaret Savaşı Yorumu!

Daha önce Trump'ı vergi reformundan dolayı kutlayan Siemens CEO'su Joe Kaeser, yeni açıklamasında ticaret gerginliklerinin yatırımları etkileyebileceğini söyledi. Detaylar şöyle...
Zengini Daha Zengin Yapacak Reformu Destekleyen Siemens CEO’sundan Ticaret Savaşı Yorumu!

Avrupa’nın en büyük teknoloji şirketlerinden Siemens’in CEO’su Joe Kaeser bugünkü açıklamasında, ticaret savaşlarının şirketin yatırım stratejisini etkileyebileceğini söyledi. İş dünyasını tedirgin eden ithalat ve ihracat vergileri hakkında konuşan CEO, yönetim kurulunun Washington, Pekin ve Brüksel’den gelen konuşmalardan etkilendiğini dile getirdi.

Düşüncesini; “sermaye malları yatırım demektir ve yatırım her zaman güven anlamına gelir” sözleriyle anlatan Kaeser, yine de şimdilik siparişlerde bir azalma beklemediğini kaydetti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde bir demeç veren Jamie Dimon gibi iyimserliğini korumaya devam edeceğini ve ticaret gerilimi konusunda sonunda mantıklı düşüncenin galip geleceğine inandığını belirtti.

Ticaret savaşları ile ilgili görüş bildirenler arasına Siemens CEO’su Joe Kaeser de katıldı.

 Siemens CEO’sundan Ticaret Savaşı Yorumu!Aylar önce Trump’ın vergi reformunu desteklediği yönündeki açıklamalarıyla gündeme gelen Joe Kaeser, bugün ticaret gerilimleri hakkında konuştu. Halihazıra şirketin siparişlerinde herhangi bir azalma ya da yavaşlama olmadığını aktaran Kaeser, Siemens’in kısa vadeli işlerinin zirveye yaklaştığını vurguladı.

Bu noktada Kaeser, ticaret savaşlarıyla ilgili iyimserliğinin nedenini “tarife tartışmasında makul insanlar ve ekonomistler üstün gelecek” diyerek açıkladı.

Siemens CEO’su Ticaret Savaşları Yatırımı Kötü EtkileyebilirSiemens’le ilgili bir diğer haber ise şirketin Nisan – Haziran 2018 dönemi bilançosu oldu. Buna göre Siemens’in söz konusu dönemdeki karı geçen yılın aynı dönemine göre % 14 oranında azalarak 1 milyar 210 milyon euro seviyesinde gerçekleşti. Azalmanın, 2017’nin aynı dönemindeki çeyreğe kıyasla daha yüksek gelir vergisi oranından kaynaklandığı bildirildi.

Alman devin geliri de % 4 seviyesinde düşerek 20 milyar 473 milyon euro olarak kaydedildi.

Siemens CEO’su Ticaret Savaşları İyimser Siemens’in en çok kar eden ünitesi dijital fabrika olarak belirtilirken bu birimin gelir % 12’lik artışla 3 milyar 260 milyon euroya yükseldi, karı ise % 54’lük artışla 681 milyon euroya ulaştı.

Şirketin bilançoya ilişkin açıklamasında, yeniden yapılanma çalışmalarının hızlandırılacağı vurgulanırken Vizyon 2020 konseptine bağlı kalınacağı ifade edildi. İlaveten Joe Kraser’in yönetimi altında başlatılan strateji revizyonunun şirketi dijital endüstri çağında daha çevik ve karlı hale getireceği hatırlatıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum