Yatırım yapmaya başla!

Siemens CEO’su: “Brexit İngiltere’yi Komik Duruma Düşürüyor”

İngiliz milletvekillerine; “Bu kadarı da fazla. Hepimizin sabrı tükeniyor” diyerek seslenen Siemens CEO'su, Brexit belirsizliğiyle ilgili ateş püskürdü. Detaylar aşağıda;
Siemens CEO’su: “Brexit İngiltere’yi Komik Duruma Düşürüyor”

Siemens’in İngiltere CEO’su Juergen Maier, Brexit etrafındaki kaosun iş yapmak için bir yer olarak İngiltere’nin itibarını yıktığını ve ülkeyi komik duruma düşürdüğünü söyledi. Pazartesi günü Politico’da yayınlanan açık bir mektupta Juergen Maier milletvekillerine; “Bu kadarı da fazla. Hepimizin sabrı tükeniyor” diyerek seslendi.

Brexit’teki devam eden belirsizliğin, küresel mühendislik devinin 15 bin kişiyi istihdam ettiği ve yıllık yaklaşık 5 milyar sterlin satış yaptığı Birleşik Krallık’ta yatırımları zorlaştırdığını dile getirdi. Ayrıca mektubunda, İngiltere’deki işleri ve rekabeti etkileyen dengeli yatırım kararlarını kazanmayı zorlaştıran parlamentonun eylemlerini artık kuruluna karşı savunmayacağını belirtti.

Kaldı ki Siemens CEO’su İngiliz milletvekillerine bu seslenişi, üyelerin Theresa May’in anlaşmasının alternatiflerini oylamasından önce yapmıştı.

Siemens CEO'su: "Yeter Artık, Brexit İngiltere’yi Komik Durumu Düşürüyor"Zira dün İngiltere parlamentosu, Başbaşkan Theresa May’in üç kez reddedilen ayrılık anlaşmasına herhangi bir alternatif için kendi çoğunluğunu bulamamış ve çıkmaz kilitli kalmaya devam etmişti. Halihazırda bir kez ertelenmiş olan çıkış tarihine iki haftadan az zaman kalmışken çözüm bulunamaması, Brexit meselesini biraz daha endişe verici hale getirmişti.

Neticede anlaşmasız bir çıkış, yeni tarifeler, bürokrasi ve ticarette birçok firmaya zarar verecek diğer engellere yol açacağı için ülkeyi, özellikle de iş dünyasını fazlasıyla kaygılandırıyordu.

Siemens CEO'su Anlaşmasız Brexit Yorumu İngiltere hükümeti de düzensiz bir ayrılığın ekonominin durgunluğa girmesine yol açabileceği konusunda uyarmış, İngiltere Merkez Bankası da en düzensiz senaryonun sonuçlarının finansal krizden daha kötü olabileceğini öngörmüştü. Siemens CEO’su Maier de yaşananlara işaret ederek; “İnsanların geçim kaynakları tehlikede ve istikrarlı ve sağlam iş yatırımları için bir ülke olarak itibarımız, başarısız olursanız hafta sonuna kadar perişan olabilir” dedi.

Maier’in endişeleri Birleşik Krallık çapında şirketler tarafından da paylaşılırken pek çoğunun Brexit nedeniyle yatırımlarını çoktan yönlendirdiği de biliniyor.

Siemens CEO'su Anlaşmasız Brexit Yorumu Zaten İngiltere Merkez Bankası, Brexit’in İngiltere ekonomisine haftada 800 milyon sterlin (1 milyar $) maliyet getirdiğini, belirsizliğin yatırımın düşmesine neden olduğunu ve tüketicilerin kemerlerini sıkmaya zorladığını açıklamıştı. Politico’daki açık mektubunun yanında BBC’ye de konuşan Jurgen Maier; şu anda tam bir kriz noktasında olduklarını vurguladı.

“İleriye yönelik bir yol bulmamız gerekiyor, böylece bize buraya tekrar yatırım yapma konusunda temin edecek güveni yeniden kurabiliriz” diyen Maier, durumun çözülmesinin ardından İngiltere’deki güvenin geri döneceğini kaydetti.

“Meclisimize yeter artık diyorum ve bir kararın alınması gereken haftanın bu hafta olduğunu söylüyorum. Bu ülkenin 1974’te Avrupa’nın hasta adamı olduğunu hatırlıyorum ve güvenilir bir ticaret ortağı olan Britanya’yı yaratmamız 45 yılımızı aldı. Şirketim, diğerleri gibi bu dönemde bu ülkeye yüzlerce milyon yatırım yaptı.” diyen Maier, İngiltere’nin geleceğini bildiğinde bu ülkedeki yatırımın peşinde koşacağından yüzde 100 emin olduğunu anlattı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum