Yatırım yapmaya başla!

Siemens Yeniden Yapılanma Kapsamında 10 Bin Kişiyi İşten Çıkartacak

Alman elektronik devi Siemens, devasa yeniden yapılanma planı dahilinde 10 bin civarında kişiyi işten çıkartacağını söyledi. Detaylar şöyle;
Siemens Yeniden Yapılanma Kapsamında 10 Bin Kişiyi İşten Çıkartacak

Alman elektronik devi Siemens, devasa yeniden yapılanma planı dahilinde 10 bin civarında kişiyi işten çıkartacağını söyledi. Karlılığı artırmaya ve sıkıntıdaki enerji işini ele almaya yönelik haberlerle şirketin hisseleri bugün Avrupa’da yapılan işlemlerde yüzde 4.6 seviyelerinde artarak 107.30 euroya ulaştı.

Siemens kalan faaliyetlerinde kapsamlı bir maliyet düşürme çabasıyla uğraşırken girişimci özgürlüğünü artırmak için güç türbinleri yapan birimini ayıracağını belirtti. Sonuçta; gaz ve enerji bölümü, güneş ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerjiye yönelik daha geniş bir eğilim nedeniyle baskı altında kalmıştı.

Keza Boston merkezli General Electric ve Japonya merkezli Mitsubishi gibi enerji sektöründeki rakipler de aynı sorunlarla mücadele ediyorlardı.

Siemens Yeniden Yapılanma Kapsamında 10 Bin Kişiyi İşten ÇıkartacakSiemens Salı günü geç saatlerde yaptığı duyuruda, ayrılan birimde yüzde 50’nin altında önemli bir hisseye sahip olacağını ve yenilenebilir enerji şirketindeki çoğunluk hissesinde toplanacağını dile getirdi. Siemens CEO’su Joe Kaeser bunun, tek bir kaynaktan enerji piyasasının tüm kapsamı boyunca ürünler sunabilecek “enerji ve elektrik sektöründe güçlü bir şirket” yaratacağını savundu.

Kaeser ayrıca fabrika otomasyonu, enerji altyapısı gibi bir dizi alandaki şirketin geri kalan işletmelerinde karlılığı artırmak için büyük maliyet indirimleri de açıkladı.

Siemens Büyük Maliyet İndirimleri AçıkladıSiemens’in 2023 yılına kadar maliyetlerden 2.2 milyar euro harcamayı düşürmeyi planladığı ve bu süre içinde 10.400 pozisyonun da ortadan kaldırılacağı hatırlatıldı. Öte yandan şirket, önümüzdeki yılarda yeni teknolojilere yatırım yaparken 2023 yılına kadar büyümenin dünya çapında 20.500 yeni iş yaratmasını beklediğini de aktardı.

Siemens iş kesintileri söz konusu olduğunda ayrıca; “dünya çapındaki tüm tedbirler, toplumsal olarak olabildiği kadar sorumlu bir tavırla uygulanacak” dedi.

İkinci çeyrekte beklenenden daha güçlü endüstriyel kar elde ettiğini de açıklayan Siemens, bugün gelirinin yüzde 4 artarak 20.94 milyar euroya ulaştığını bildirdi. Siparişlerinin yüzde 6 artarak 23.61 milyar euroya ulaştığını kaydeden Siemens, çeyrek dönemde taahhütlerini yerine getirip beklentileri aştığının da üzerini çizdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum