Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Siber Dolandırıcıların Yeni Hedefi: Netflix Kullanıcıları!

Artan üye sayısı ve kazancıyla dikkatleri üzerine çeken Netflix, dolandırıcıların oyununa alet edildi. İşte detaylar;
Siber Dolandırıcıların Yeni Hedefi: Netflix Kullanıcıları!
Son Güncelleme: 
Yorum

100 milyonu aşan üye sayısıyla net kar ve gelirini artıran Netflix, yılın üçüncü çeyreğini ne kadar başarılı geçirdiğini ortaya koyduğu verilerle herkese göstermişti.

Orijinal dizileri ve zengin içeriğiyle alanında başarıya ilerleyen şirket, 2018 için de büyük hedefleri olduğunu duyurmuş, yeni yılda izleyicinin karşısına 80 yeni filmle çıkacağını açıklamıştı. Kaldı ki en pahalı Netflix filmi Bright ile de ne kadar iddialı olduğunun sinyallerini alenen vermişti.

Hal böyle olunca, popülaritesi gittikçe artan Netflix, dolandırıcıların yeni oyununun başkahramanı seçildi.

Netflix, dolandırıcıların yeni oyununun başkahramanı seçildiVe milyonlarca kullanıcıya gerçeğinden ayırt edilmesi çok zor olan sahte emailler gönderildi.

Netflix kullanıcıların kredi kartı bilgilerini çalmak amacıyla düzenlenen oyun, ilk olarak Avustralyalı siber güvenlik şirketi MailGuard tarafından fark edildi.

Netflix’ten gelmiş gibi görünen mailde, kullanıcının hesabını güncellemediği takdirde üyeliğinin iptal edileceği yönünde bir uyarı mesajı yer alıyor.

]Netflix’ten gelmiş gibi görünen mailde, kullanıcıların bilgileri isteniyor.Ve mailde yer alan linke tıklayan kullanıcı, ismini, doğum tarihini, adresini ve kredi kartı numarasını güncellediğini düşünerek aslında bilgilerini dolandırıcıların kucağına koyuyor.

Sahtekarlar oyunlarını daha inandırıcı kılmak adına sistemlerinde House of Cards, The Crown gibi popüler Netflix dizilerine de yer vermişler.

Email dolandırıcıları dünya çapında 110 milyon Netflix kullanıcısını hedefliyor.

Neticede, dünya çapında 110 milyon Netflix kullanıcısını hedefledikleri söylenen bu dolandırıcılara karşı tedbirli olmanızı, benzer mailler aldığınızda şirketlerin resmi internet sitelerinden hesabınızı kontrol etmenizi öneririz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu