Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB ve Terra LUNA Şaşırttı! ABD Google Arama Verileri Ne Diyor?

Fintech Times tarafından derlenen Google verilerine göre ABD'de en popüler kripto para birimleri belirlendi. Detaylar haberde;
SHIB ve Terra LUNA Şaşırttı! ABD Google Arama Verileri Ne Diyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Güncel Google arama verilerini analiz eden Fintech Times, ABD’de hangi eyalette en çok hangi kripto para biriminin arandığını ortaya koydu. Ülkedeki tüm eyaletlerin değerlendirmeye alındığı araştırmada Terra (LUNA) ve Shiba Inu (SHIB) gibi bazı kripto varlıkların elde ettiği sonuçlar dikkat çekti.

Nisan 2021 döneminde yaşanan dev kripto para piyasası çöküşünden bu yana birçok yatırımcı kendine farklı stratejiler belirlemeye çalışıyor. Ancak pek çoğu, fiyat düşüşünden yararlanmaya ve bir boğa piyasası beklentisiyle seçilen kripto para birimlerine yatırım yapmaya çalışıyor.

Terra ekosisteminin çöküşüne rağmen, Google Trend verileri, birçok Amerikalı’nın hala projeyle sıkı bir şekilde ilgilendiğini gösteriyor.

ABD’de En Çok Aranan Kripto Para Birimleri Sıralaması

Fintech Times tarafından derlenen Google verilerine göre Terra (LUNA), amiral kripto para birimi Bitcoin’in ardından ABD’de en popüler ikinci kripto para birimi konumunda.

Çıkan sonuçlara göre ABD’deki 14’ten fazla eyalet, Terra için diğer herhangi bir kripto para biriminden daha fazla çevrimiçi arama yaptı. Terra Luna’yı en çok arayan 14 eyalet arasında Alabama, Arkansas, California, Colorado, Georgia, Illinois, Massachusetts, Nevada, New Jersey, New York, Kuzey Carolina, Pennsylvania, Tennessee ve Washington eyaletleri yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

Verileri analiz eden raporda bununla ilgili “Bu çalışma, Amerikalı kripto yatırımcılarının en çok nereye yatırım yapmayı düşündükleri hakkında fikir veriyor. Bitcoin’in liderliği üstlendiği ancak geri dönüş yapmayı planladığı için Terra Luna’nın onu yakından izlediği görülüyor” ifadelerine yer verildi.

Amerikalılar Neden Terra ile İlgileniyor?

Yatırımcılar arasında Terra’ya artan ilgiyi görmenin aslında pek çok kişi için şaşırtıcı olmadığı söylenebilir. Bilindiği üzere Terra ekosisteminin çöküşünden bu yana, projenin arkasındaki ekip ve yatırımcı grubu, projeyi canlandırmanın yollarını arıyor.

TerraForm Labs, Terra 2.0 girişimleri aracılığıyla yatırımcıları tazmin etmeyi planlarken, topluluk klasik tokenlar olan LUNC ve USTC’ye bağlı kalmayı seçti.

Terra Classic topluluğu, LUNC’un değerini canlandırmak için bugüne kadar önemli ilerlemeler kaydetti. Bunu gerçeğe dönüştürmenin en önemli adımının, LUNC’un toplam arzının bir kısmını yakmak olduğu düşünülüyor. Ve topluluk şu ana dek bu konuda önemli ilerlemeler kaydetmiş durumda.

Tüm LUNC yakımlarını takip eden resmi olmayan hesap LUNC Burn tarafından yayımlanan verilere göre, 24.14 milyar Terra Classic yakıldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @LunaBurn_13

Sonuç olarak başta yakım faaliyetleri olmak üzere tüm bu çaba Amerikalıların dikkatini Terra’da toplamasını sağladı.

ABD’lilerin Diğer Kripto Varlıklara İlgisi Ne Düzeyde?

Amerikalıların ilgilendiği tek kripto para kuşkusuz Terra değil. ABD vatandaşları Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu gibi popüler kripto para birimlerine de büyük ilgi gösteriyor.

Öncü kripto para birimi Bitcoin, 15 eyalette Google’da en çok araması yapılan kripto para birimi oldu ve zirvede yer aldı.

Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) 6 eyalette; Pancat ve Tether 2 eyalette ilk sırada yer aldılar. Ethereum’a en çok yatırım yapmak isteyen eyaletler arasında Connecticut, Virginia, Rhode Island ve Mississippi yer alıyor. Dogecoin’in ise yalnızca ABD’de aylık ortalama 729.000 arama ile hala internette en çok aranan kripto paralardan biri olduğu belirtildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Fintech Times

2021 kışında piyasaya sürülen yeni bir kripto varlık olan Pancat, Arizona ve Florida’da en çok aranan kripto para birimi oldu. Tether ise en çok Teksas ve Maryland’de arandı.

Shiba Inu, Cardano ve Ripple ise sırasıyla her biri yalnızca bir eyalette en çok aranan kripto para birimleri oldular.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.