Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın FED Adayı Shelton: İstihdam Verisi Maliye Politikasının Çalıştığına Dair Güzel Bir Örnek

Trump’ın FED adayı Judy Shelton, ilerleyen bir ekonomi gördüğünü ve merkez bankasının bunu engellememesi gerektiğini söyledi. Detaylar aşağıda;
Trump’ın FED Adayı Shelton: İstihdam Verisi Maliye Politikasının Çalıştığına Dair Güzel Bir Örnek

Trump’ın altın standardı destekçisi ve merkez bankası eleştirmeni olarak tanınan FED adayı Judy Shelton, ABD’nin Haziran’da 224 bin artan tarım dışı istihdam verisinin, mali politikanın çalıştığına dair güzel bir örnek olduğunu söylese de FED’in eylemleriyle ilgili çekincelerini açıkladı.

224 binlik rakamın harika olduğunu dile getiren Shelton; “Bence bu, yönetim altındaki büyüme yanlısı ekonomik gündemin işe yaradığını gösteriyor. Ekonomilerin, işletmelerin başarılı olması için böylece insanları işe alabilmeleri için daha iyi bir ortam yaratmaya yardımcı olan gerçekten pozitif politikalara cevap verdiğini gösteriyor” dedi.

Trump’ın bir kez daha FED’i hedef aldığı ve “ne yaptığını bilen bir FED’e sahip değiliz” dediği açıklamalarının üzerine konuşan Shelton, yorumlarıyla dikkat çekti.

Trump’ın FED Adayı Shelton Haziran istihdam AçıklamaNitekim Trump, ekonominin daha düşük oranlarla bir roket gemisi gibi olacağını söylemişti ki geçmişte de daha az kısıtlayıcı para politikasıyla Dow Jones Endüstri Ortalaması’nın 10 bin puan daha yüksek olacağını savunmuştu. Shelton da borsayı güçlü tutmanın Amerikalılar için önemli olduğunu belirterek FED’in ABD’yi sıfır faiz politikasının yaygın olduğu dünyanın geri kalanıyla rekabette dezavantajlı konuma sokmaması gerektiğini bildirdi.

Amerikan hane halkının yarısından fazlasının piyasadaki yatırım fonları ve emeklilik fonları aracılığıyla yatırım yaptığını söyleyen Shelton, şöyle devam etti:

Trump’ın FED Adayı Amerikan Halkı Yarısı Emeklilik Yatırım Fonlarıyla Piyasa Yatırım Yapıyor“FED’in büyüyen ekonomi için likidite sağlamaya elverişli olmayan bir pozisyon alarak onların bu avantajını ortadan kaldırmasını istemiyorum.” Faiz oranlarının nerede durması gerektiğini düşündüğü konusunda belirli bir görüş sunmayan Shelton, merkez bankalarının Cuma günkü istihdam raporunda olduğu gibi iyi haberler içeren bir ortam yarattığını ve piyasada kötü haberler gibi muamele gördüğünü bildirdi.

Gelişmekte olan ABD ekonomisini doğru şeyi yaparak cezalandırmak istemediğini savunan Shelton; “iyi haberlere ters tepki vermememiz güzel olurdu ama biz böyle yapıyoruz gibi görünüyor, sorun şu ki ne ekersen onu biçersin, merkez bankasının kolaylaştırması bu ortamı yarattı, piyasaların bunu sorgulayarak yanlış yaptığını düşünüyorum” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum