Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SGK Deprem için Özel Kararlarını Duyurdu!

Sağlık hizmetlerine ve ilaca erişimde sorun yaşayan afetzedeler için SGK harekete geçti. Deprem bölgeleri için istisnai kararlar alındı.
SGK Deprem için Özel Kararlarını Duyurdu!
Son Güncelleme: 
Yorum

Haftaya felaket haberleriyle giriş yapan Türkiye’de depremin enkazı kaldırılmadı. Depremzedeler, barınma ve yiyecek gereksinimlerinin yanı sıra sağlık ihtiyaçlarında da güçlük çekiyor. İlaca erişim sorununun ciddi boyutlara ulaşması üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) harekete geçti.

SGK, depremden etkilenen Kahramanmaraş, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Şanlıurfa, Osmaniye, Malatya, Kilis ve Hatay’daki vatandaşların sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için aldığı tedbirleri duyurdu.

SGK’dan yapılan açıklamada, afet bölgesinde ikamet eden, genel sağlık sigortası (GSS) kapsamındaki kişilerin, doktor tarafından özel olarak reçete edilen raporlu ilaçları 1 haftalığına eczanelerden reçetesiz alabileceği söylendi.

Ayrıca söz konusu vatandaşların SGK ile sözleşmesi olan kurumlardan alacakları sağlık hizmetlerinde muayene katılım payı ödemeyeceği kararı alındı.

Muayenelerin yanı sıra ilaç, reçete ve tıbbi malzemelerden de katılım paylarının alınmayacağı açıklandı. Depremin meydana geldiği 6 Şubat 2023 tarihinden önce var olan muayene katılım paylarının daha sonra tahsil edileceği bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu