Yatırım yapmaya başla!

Servetinin Yarısını Bağışlayacağını Duyuran Hamdi Ulukaya ile Tanışın

Servetinin Yarısını Bağışlayacağını Duyuran Hamdi Ulukaya ile Tanışın

Neredeyse her zaman var olan; ancak son zamanlarda yaşanan olaylar neticesinde günümüzün en önemli konulardan biri olan göçmen sorunu, ne yazık ki tüm sıcaklığıyla yürekleri yakmaya devam ediyor. Bu konuda özellikle Batılı ülkelerde siyasi kanat ve vatandaşlar iki tarafa bölünmüş durumda. Belki kimse yardım etmeyelim demiyor; ama yaptıkları, kayıtsız kalalım anlamına geliyor.

Tabi ki bu duruma kayıtsız kalmayanlar da var. Mısırlı iş adamı Naguip Sawiris bunlardan sadece birisi. Ünlü milyarderin göçmenler için sunduğu ada önerisi, dünyada büyük yankı bulmuştu. Mısırlı iş adamının örnek teşkil ettiği duruma birçok tanıdık sima sayabiliriz elbette. Ama bugün biz sizleri bizler için daha yakın bir isimle tanıştıracağız.

Hamdi Ulukaya, dünyanın öbür ucundaki Amerika’da “Türk İş Adamı” olarak tanınan bir isim. Ulukaya, geçtiğimiz günlerde servetinin yarısını göçmenlere bağışlayacağını duyurdu. Herkese örnek olması gereken bu davranışı, gerçekten bizi onurlandırdı. Yabancı sitelerin dahi sayfalarında haber olarak yer verdiği Ulukaya’yı bu davranışından ötürü kutluyoruz. Bu konuda ülkemizin geçiş noktası olarak nasıl kritik bir konumda yer aldığıysa hepinizin malumu. Artan yardımların doğru kullanılmasıyla ülkemiz de bu konuda rahat bir nefes alacaktır diye düşünüyoruz. Şimdi dilerseniz, bu genç iş adamına ve yapmak istediği yardımın detaylarına daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda servetinin yarısını göçmenlere bağışlayacağını açıklayan genç iş adamı:

Hamdi Ulukaya ve Göçmenler için Yapacağı Yardım

Hamdi Ulukaya ve Göçmenler için Yapacağı Yardım1973 Tunceli doğumlu Kürt kökenli Türk iş adamı Hamdi Ulukaya, Chobani isimli yoğurt firmasını büyüterek, Amerika’nın dev firmalarından birinin kurucusu olmayı başarmıştır. Henüz 21 yaşındayken Amerika’ya göç eden Ulukaya, bu tarihten önce Ankara Üniversitesi’nde siyaset bilimi eğitimi almış. Amerika’ya gittikten sonra University of Albany’de eğitimini devam ettiren Ulukaya, ilk önce New York’ta beyaz peynir üretimi yapan bir firma açtı. Ardından 2005 yılında, faaliyet göstermeyen eski bir yoğurt fabrikası satın alan Ulukaya, buraya Chobani adını vererek hayatının en önemli adımını atmış oldu.

Hamdi Ulukaya ve Göçmenler için Yapacağı YardımTürk usulü yoğurt üretimine başlayan Ulukaya’nın ürünleri, Greek Yogurt adı altında Amerikalılar tarafından epey beğenildi. Firma kısa süre içinde büyüdü. Sonuçta hem Amerika’da hem de Türkiye’de pek çok farklı alanda ödül kazanan iş adamı, yaptığı bağışla da takdir edilen milyarderler arasına ismini yazdırdı.

Hamdi Ulukaya, gerçekten göğsümüzü kabartacak bir adım attı. Millet olarak eleştirilecek birçok yönümüz olsa da bu konuda oldukça iyi olduğumuzu düşünüyorum. Zira her zaman, afetin acı yüzünü gören ya da bazı siyasi olumsuzluklarla zor durumda kalan ülkelerin yanın olduk. Aslında ben daha çok sizin fikrinizi merak ediyorum. Bu konu hakkında sizin fikriniz nedir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum