Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Senatör Warren, SEC’in Kripto Para Yatırımcılarını Korumadığını Söyledi

Eski başkan adayı, SC başkanına kriptoda tüketiciyi koruma politikaları ile ilgili seslendi.
Senatör Warren, SEC’in Kripto Para Yatırımcılarını Korumadığını Söyledi

Demokrat Parti’de Senatör ve eski ABD başkan adayı Elizabeth Warren, ülkede kripto para için mevcut düzenleyici iklim hakkında açıklamalarda bulundu. Senatör Warren, SEC Başkanı Gary Gensler’den, kripto paralarla ilgili yatırımcıları korumaya yönelik daha fazla düzenleme olması gerektiğini düşünüyor.

Düzenleyicilerden kaynaklı boşlukların tüketicileri ve yatırımcıları tehlikeye attığını belirten Warren, SEC’in bu riskleri ele almak için tam yetkisini kullanmasını ve Kongrenin bu düzenleyici boşlukları kapatmak için adım atması gerektiğini söyledi.

Warren, Gensler’den Adım Bekliyor

Warren, Gensler'den Adım Bekliyor

Senatör Warren, Gensler’e yazdığı mektupta SEC başkanından kripto borsalarının komisyonun adil bir yatırım piyasası ortamı sağlama hedefini baltalayıp baltalamadığını belirlemesini istedi.

SEC başkanı Gensler’in Senatör Warren’ın sorgusuna yanıt vermek için 28 Temmuz’a kadar süresi olduğu bildiriliyor. Warren geçmişteki söylemlerinden bildindiği üzere kripto para piyasasına olan eleştirileri ile tanınıyor.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ve Hazine Sekreteri Janet Yellen, kripto para birimlerinin finansal istikrar için risk oluşturduğu konusunda uyarmış ve daha fazla düzenlemenin garanti edilebileceğini söylemişti.

Nisan ayında SEC başkanı olan Gensler ise geçmişte kripto para birimlerinin finansal düzenleyici sisteme dahil edilmesi gerektiğini söylemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum