Yatırım yapmaya başla!

Senatör Rubio’nun ABD-Çin Ticaret Anlaşmasıyla İlgili Şüpheleri Var

Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, bugünkü açıklamasında Beyaz Saray’ın Çin’le bir anlaşma imzalamasından şüphe duyduğunu söyledi. İşte detaylar;
Senatör Rubio’nun ABD-Çin Ticaret Anlaşmasıyla İlgili Şüpheleri Var

Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, ABD’nin Çin’le bir anlaşmayı garantiye aldığı konusunda şüphe duyduğunu söyledi. CNBC’ye konuşan Marco Rubio; “Ortaya çıkan ifadelere bakarsanız, Çinlilerin kabul ettikleri söylenen şeyleri kabul ettiklerini itiraf etmeleri çok zor” dedi.

Çinlilerle ilk adımda bir anlaşmaları olduğuna dahi inanmadığını belirten Rubio, onların kaçabilecekleri şeylerle kurtulmaya çalışacaklarını dile getirdi.

Cumhuriyetçi Senatör, bu ayın başlarında Çin ile ABD arasındaki müzakerelerin ardından varılan kısmi anlaşmaya atıfta bulundu.

Marco Rubio ABD Çin Anlaşması Açıklaması Nitekim görüşmelerin ardından Washington, 15 Ekim tarifelerinin askıya alındığını açıklamış ve iki ülke arasında kısmi bir anlaşmaya varıldığı duyurulmuştu. Donald Trump bunu birinci aşama anlaşma olarak nitelendirirken, anlaşmanın 3 hafta içinde yazılacağını ve hemen ardından diğer aşamaya geçileceğini bildirmişti. Ne var ki analistler, Trump’ın çok önemli demesine rağmen anlaşmanın fazla umut vermediğini söylemişlerdi.

Çin devlet medyası da Trump’ın önceki hareketlerine işaret ederek anlaşmaya ilişkin kutlama için bekleyin uyarısında bulunmuştu.

Cumhuriyetçi Senatör Çin Sözünde Duracağı Konusunda Şüpheli Çin medyası ayrıca birinci aşamayı anlaşma olarak değil önemli ilerleme olarak nitelendirerek tarımsal ürün alımlarından çok az bahsetmişti. Trump ise aksine Çin’in tarımsal ürün alım sözünü de kapsayacak anlaşmanın Amerikan çiftçiler için muazzam olduğunu öne sürmüştü.

Yakın zamanda CNBC, Trump’ın övdüğü “birinci aşama” planını resmen kabul etmeden önce Çin’in bir kez daha görüşme yapmak istediğini bildirdi. Trump ise Cuma günü yaptığı açıklamada, 17 Kasım tarihlerinde Şili’de gerçekleşecek olan Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği toplantıları sırasında veya o zamana kadar kolayca imzalanacağını düşündüğünü söyledi.

Ancak Rubio, nihayetinde Trump ile “birinci aşama” bir anlaşma imzalasa da Çin’in sözünde durup durmayacağı konusunda şüpheciliğini sürdürerek şöyle konuştu: “Razı olma niyetinde olmadıkları şeyleri kabul edeceklerine inanıyorum. Hong Kong’la her türlü anlaşmaları yaptılar ve bunu açıkça ihlal ediyorlar.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum