Yatırım yapmaya başla!

SEMA’ya Getirilen Bu Paslı Mercury Coupe’de Ne Olduğunu Tahmin Edemezsiniz!

Icon, sahip olduğu 1949 model Mercury Coupe'yi tahmin edilemeyecek bir hale getirmiş!
SEMA’ya Getirilen Bu Paslı Mercury Coupe’de Ne Olduğunu Tahmin Edemezsiniz!

Mercury Eight olarak adlandırılan ikonik Amerikalı modelin üretimine 1938 yılında başlanmış. Tam boyutlu aile aracı olarak, özellikle 40’lı yıllarda popülaritesi üst seviyeye çıkmış. O sıralar Merkür’ün insanlara sunabildiği tek modelmiş. 1951 yılına kadar üretilen aracın 3. nesil örneklerinden biri, çok farklı bir şekilde karşımızda duruyor.

Farkını dış kısımda aramak biraz gereksiz olabilir. Icon şirketi, onu bambaşka bir amca yönelik, inanılmaz bir sistem çerçevesinden yeniden ele almış. Görünümde size bir şey vermeyen şirket sanırız şaşırtmayı çok seviyor. İşte Mercury Coupe değişimi…

Ana görselimizde ve şimdiki görselde olduğu gibi karşımızda bilindik eski bir Mercury duruyor!

Icon Mercury Coupe Tesla MotoruNormal bir aracın 2 katı olan paslı bir kaputu, ucundaki o klasik logosu ve yuvarlak far hatlarıyla 1949 Coupe modelimiz, kendine halen daha baktıran otomobil olarak nitelendirebiliriz.

Dar ön cama sahip Mercury’nin bir kaç parçası ve alt yapıdan ögeleri değiştirilmiş.

Icon Mercury Coupe Tesla Motor Yan GörünümParlatılan parçalar içerisinde tampon ve silindirik ızgarası yer alıyor. Aydınlatmaların çerçeveleri de temiz bir bezle silinmiş!

69 yaşındaki Mercury aslında elektrikli bir otomobil…

Şaşırdınız değil mi? Hem de alt yapısında bir Tesla yatırıyor. Tamamen sökülen ikonik aracın, Art Morrison Enterprises şasisi ile değiştirilerek, stratejik olarak yeni haline uyumlu olacak şekilde imal edilmiş.

Icon, elektrik sistemini yaparken sanırım biraz da eğlenmek istemiş!

Kaput açıldığı zaman üzerinde yeni bir başlangıcın izleri görülebiliyor. Yalnız bu, V8 bir benzinli görüntüsü altında yapılmış. Aslında bu kısımda şanzıman tüneline koyulan elektrik motorları, özel alüminyum yapı ve batarya kontrol cihazlarını barındırıyor.

Aracın yeni şasisi üzerine dengeli olacak şekilde, Tesla’dan alınan bataryalar yerleştirilmiş.

Çift motorlu radyatör arkasına yapılan EV tezgahında ABD’li Tesla’dan alınan 85 kWh‘lık pillere yer verilmiş. Mercury Coupe’ye V8 yerine koyulan çift elektrik motoru 400 ps güç üretmiş. Menzil olarak 240 ile 320 km arasında gidebildiği söylendi.

Yakıt deposu yerinde artık hızlı şarj fişi var.

Hayret ettiren çalışmanın en sempatik kısmı burası. Icon, Tesla’nın süperşarj istasyonlarında pillerin doldurabileceği bir sisteme yer vermiş. Sadece full piller için kendinize 90 dakika ayırın!

Icon ve yardımsıcısı Mercury projesi için epeyce zaman harcamışlar. Mercury, Coupe’nin dış karoseriyle uğraşmayarak insanları farklı bir şekilde şaşırtmak istemiş. Bizce de becermiş.

Klasik yapının içine gömülen son teknoloji elektrik motor ve bataryalarla Mercury, tahminen 5 saniye de 100 km‘ye kalkış yapabilir. Icon’un elektriklendirdiği Mercury Coupe hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum