Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şekerbank’tan KOBİ’lere Hayat Kolaylaştıran Teknolojik Destek

Şekerbank, KOBİ'lerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla hizmete sunduğu Android POS cihazı ile müşterilerine satış, ödeme ve fatura işlemlerinde kolaylık sunacak.
Şekerbank’tan KOBİ’lere Hayat Kolaylaştıran Teknolojik Destek
Yorum

Şekerbank tarafından bugün yapılan açıklamayla küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ) hayatını kolaylaştıracak yeni bir adım atıldığı bildirildi. Şekerbank, yeni Android POS çözümü ile KOBİ’lerin satış, faturalama, tahsilat işlemlerini tek bir uygulamayla elektronik ortama girişini sağlayacak.

Banka açıklamasında KOBİ’lere sınırsız e-belge üretimi imkanı tanıyan cihazın operasyonel verimlilik ve maliyet avantajı da sunduğunu kaydetti.

Söz konusu POS cihazı ile KOBİ’lerin uzaktan kontrol edip yönetebileceği aynı zamanda oluşturulan e-belgenin kısa mesaj hizmeti (SMS) veya e-postayla iletilmesine ve QR kodlu sliple anında erişimine olanak tanınacağı paylaşıldı.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde, Şekerbank’ın Android POS cihazıyla mali verilerin online olarak arşivleneceği ve 10 yıl süreyle saklanabileceğine de işaret etti.

KOBİ Müşterileri Teknolojik Gelişmelerden En Üst Düzeyde Faydalanacak

Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kumoğlu, banka olarak hizmet verdikleri KOBİ’lere sürekli yeni kolaylıklar ve imkanlar sunduklarını ifade etti.

Benimsedikleri anlayışlar sektör fark etmeksizin tüm KOBİ müşterilerinin teknolojik gelişmelerden en üst düzeyde faydalanmasını amaçladıklarını kaydetti.

Şekerbank Android POS çözümüne işaret eden Kumoğlu, cihaz ile müşterilerin satış, ödeme ve fatura işlemlerinde hem kolaylıklar hem de maliyet avantajları sunduklarını vurguladı.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu