Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Şeker Finansal Kiralama Hisseleri Rekor Sonrası %5 Primli Seyrediyor

Günün ilk dakikalarında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan Şeker Finansal Kiralama hisseleri ikinci yarıda da pozitif duruşunu koruyor.
Şeker Finansal Kiralama Hisseleri Rekor Sonrası %5 Primli Seyrediyor

Şeker Finansal Kiralama A.Ş. hisseleri Perşembe günü piyasaların açılmasıyla birlikte tavan yaptı. Günün ilk dakikalarında 10,82 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan şirket hissesi, devam eden saatlerde ivme kaybetse de kazanımlarını sürdürüyor.

Borsada SEKFK koduyla işlem gören Şeker Finansal Kiralama (Şeker Leasing) hisseleri saat 15:08’de %4,88 primli seyrediyor.
Şeker Finansal Kiralama Hisseleri Rekor Kırdı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Çarşamba günü 9,84 liradan kapanan şirket hissesi, bu sabah işlemlere yükselişle başladı. 10,20 TL’den açılan hisseler seansın ilk dakikalarında 10,82 ile tüm zamanların zirvesini seviyesini gördü. Sonrasında kazancının bir kısmını vererek 9,93’e gerilese de, yeniden 10 lira üzerinde tutunmayı başardı.

Günlük 82.581.037,94 TL işlem hacmi bulunan Şeker Finansal Kiralama’nın hisseleri son bir yılda %108 oranında değer kazandı. Perşembe günü hisselerin ortalama fiyatı 10,43 TL oldu.

Haftalık bazda en düşük seviye 8,21, aylık 6,19, yıllık olarak ise 3,55 TL olarak gerçekleşti. Hisselerin 20 günlük ortalaması 7,98 TL, 52 günlük ortalaması ise 7,08 TL seviyesinde.

BIST finansal kiralama endeksinde (XFİNK) de bu sabah rekor seviye görüldü.
Finansal Kiralama Endeksi Rekor Kırdı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Finansal kiralama ve faktoring şirket hisselerinin işlem gördüğü sektör endeksi, Perşembe günü açılışın hemen ardından 1368 puanla tüm zamanların en yükseğini gördü. Zirve sonrasında 1280 puana gerileyen sektör endeksi, saat 15:16’da %0,44 artıda 1316 puandan işlem görüyor.

Finansal Kurumlar Birliği (FKB) Başkanı Aynur Eke, 2020 yılında sektör şirketlerinin hisselerinde toplam işlem hacminin 210 milyar TL’ye ulaştığını açıkladı. 2,6 milyon müşterinin olduğu dönemde, aktiflerin toplamının 154 milyar TL, özkaynakların ise 27,8 milyar TL olduğunu söyledi.

Faktoring, finansman ve finansal kiralama şirketlerinin reel ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğini belirten Eke, dijital alandaki gelişmelerle sektörün yükselişinin hız kazandığını ifade etti.

2021 yılının rekabet açısından önemli bir dönem olacağını, geçen yıl yapılamayan birçok şeyin hayata geçirileceğini aktardı. Faktoring şirketlerinin dijital altyapılarını tamamlayıp, yılın ikinci yarısında yeni yatırımlarla birlikte ekonomiye katkıların artacağını öngördü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum