Paylaşım

Sega’dan Nostalji Rüzgarı: Mega Drive Mini Geliyor!


 

Japon yazılım ve donanım geliştiricisi Sega, yeni oyun konsolu Mega Drive Mini ile bizleri nostaljik bir yolculuğa çıkaracak. İşte detaylar…

Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden biri olarak hiç şüphesiz Japon teknoloji devi Sega’yı sayabiliriz. Geçtiğimiz günlerde hazırlığını yaptığı yarış oyunuyla ilgili tanıtım videosu paylaşan şirket, yıllar önceki oyunları özleyenler için yepyeni bir konsol ile geliyor. Mega Mini Drive Mini adıyla gelecek olan konsol ile geçmişe yolculuk etme imkanı bulacaksınız.

Geçmişten bugüne ürettiği bilgisayarlar ve oyun konsolları ile tarihe adını yazdırmış firma, Sega Fes 2018’de yeni oyun konsolu Mega Drive Mini’nin tanıtımını gerçekleştirdi. 30 yıl önce piyasaya sürülmüş Mega Drive’ın, Mini adıyla minyatür versiyonu Sega tarafından oyun tutkunlarına sunulacak.

Mega Drive Mini ile Geçmişe Yolculuk

Sega’nın piyasaya süreceği Mega Drive Mini ile pek çok klasik oyunu oynama imkanı bulacaksınız. Rakibi Nintendo’nun oyun konsolu NES Classic gibi Mega Drive Mini’de de önceden yüklenmiş oyunlar konsolun içerisinde gelecek.

İlk olarak Japonya’da satışa çıkması beklenen konsolun daha sonradan başka ülkelerde de satışa sunulması planlanıyor. Önümüzdeki günlerde raflarda yerini alacak Mega Drive Mini’nin fiyatıyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil. 30 yıl önce oyun dünyasında fırtına gibi esen Mega Drive, 16 bit oyun motoruna sahip.

Sega’dan Mobil Oyunlar da Gelecek

Mega Drive Mini ile nostalji rüzgarı estirmeye hazırlanan Japon teknoloji devi Sega, günümüz oyun furyasına da kayıtsız kalmıyor. Şirket daha önceden kendisinin üretmiş olduğu oyunların lisanslarını iOS ve Android platformları için almış durumda.

Sega’nın oyunlarının lisansını Android ve iOS mağazalarında almış olmasına rağmen bu oyunları ne zaman geliştireceği ise henüz bilinmiyor. Mega Drive’ın 30. yılını kutlamaya hazırlanan Sega’nın yeni oyun konsolunu 2018 yılı içerisinde satışa sunmaya hazırlandığı öğrenildi.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın