Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SEC, Spot Bitcoin ETF Başvurularını İncelemeyi Kabul Etti

ABD’nin düzenleyici kurunu SEC, spot Bitcoin ETF başvurularını inceleyeceğini duyurdu. Bu karar kesin bir onay niteliği taşımıyor.
SEC, Spot Bitcoin ETF Başvurularını İncelemeyi Kabul Etti
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin ETF başvurularını incelemek üzere kabul etti. SEC’in son onayı, BlackRock’un ETF teklifi için resmi inceleme sürecinin başladığını gösteriyor.

Uzun bir düzenleyici yolculukta ilk adım olsa da, Bitcoin topluluğu için büyük önem taşıyor. SEC’in bir Bitcoin ETF fikrini keşfetmeye ve potansiyel piyasa etkilerini değerlendirmeye hazır olması bu kabulden açıkça görülüyor.

ETF’ler, tipik olarak belirli endeksleri takip eden ve genellikle borsalarda işlem gören yatırım fonlarıdır. Kripto para birimleri alanında, bir veya daha fazla dijital jetonun değerini yansıtan ve çeşitli kripto para birimlerini içeren bir fon, kripto para birimi ETF’si olarak biliniyor.

Düzenleyici kurum, Wise Origin Bitcoin Trust, WisdomTree Bitcoin Trust, VanEck Bitcoin Trust ve Invesco Galaxy Bitcoin ETF dahil olmak üzere çeşitli fonlar için başvuruları inceleme sürecinde olduğunu duyurdu. Bu hareket, şirketlerin düzenlenmiş Bitcoin yatırım araçlarına yönelik artan talebi ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılama isteklerini kabul ettiğinin göstergesi.

BlackRock Inc’in spot Bitcoin ETF yarışına girmesi, finans endüstrisindeki konumu nedeniyle büyük önem taşıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin ETF’si başlatan ilk şirket olmak için yarışan şirketler arasındaki rekabet, kripto endüstrisi için olumlu bir gelişme. SEC spot Bitcoin ETF başvurularını 2017’den beri reddetmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.