Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SEC, Ripple Yöneticilerinin 8 Yıl İçerisindeki Mali Kayıtlarını Talep Etti

Ripple cephesinden SEC’in talebi için uygunsuz bir erişim açıklaması yapıldı.
SEC, Ripple Yöneticilerinin 8 Yıl İçerisindeki Mali Kayıtlarını Talep Etti

Ripple ile SEC arasında görülen davada yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD menkul kıymetler piyasası düzenleyici kurumu SEC, XRP tokenlerinin 1.3 milyar dolarlık yasadışı satışıyla bağlantılı olarak kişisel finansal ayrıntıları iki Ripple yöneticisi, Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’a yönelik yeni bir araştırma başlatıyor.

İki yöneticiden, mahkemede altı bankaya gönderilen celplerin düşürülmesi talebiyle son sekiz yıllık mali kayıtlarının sunulması istendi. SEC her iki yöneticinin de XRP’nin bir menkul kıymet olabileceği tavsiyesini görmezden geldiğini ve satışlardan kişisel olarak 600 milyon dolar kar sağladığını iddia ediyor.

Yöneticiler SEC’e Tepkili

Yöneticiler SEC’e Tepkili

Ripple avukatları davanın dolandırıcılık iddialarını içermediğinden, kişisel mali ayrıntıların alınması talebinin düzenleyici açısından tamamen uygunsuz bir erişim olduğunu savundu. Savunma avukatları, “SEC, neden bu bilgiye sahip olduğuna dair tutarlı bir açıklama sunmadı ve sunamaz” açıklamasını yaptı.

Avukatlar, Larsen ve Garlinghouse’un düzenleyici ile işbirliği yapmayı ve XRP satışıyla ilgili tüm finansal işlemlerin devir detaylarını zaten kabul ettiklerini vurguladılar. ABD mali düzenleyicisi finansal kayıtlar için bankalara yaklaşırken, her iki Ripple yöneticisi de mahkemeyi yasal temsilcilerinin sunduğu iki ayrı önergeyle kendilerine yönelik iddiaları reddetmeye zorluyor.

SEC’in hedefindeki Ripple yöneticileri davanın esasını sorguladılar ve düzenleyici tarafından yöneticileri suçlayacak kanıtların bulunmadığına işaret ediyorlar. Ayrıca, SEC’in yargı makamını sorguladılar ve bilinen tüm XRP satışlarının Amerika Birleşik Devletleri dışında yapıldığını söylediler.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum