Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC Gelecek Hafta Kripto Paraların Risklerini Tartışacak

ABD’nin düzenleyicisi kripto para piyasasını tartışacak.
SEC Gelecek Hafta Kripto Paraların Risklerini Tartışacak
Son Güncelleme: 
Yorum

SEC, kripto ve dijital varlıklarla ilgili yeni bir panel düzenliyor. 2 Aralık’ta düzenlenecek oturumda,, komisyonun ana hedefi olan yatırımcının korunmasının sağlanması amaçlanacak. SEC, yeni teknolojilerin hızla gelişmesiyle birlikte pazarın hızla değişen koşullarını da tartışacak.

Panel, dijital varlık piyasasına maruz kalmaya istekli yatırımcıları korumanın yeni yollarını araştıracak. Komisyon üyeleri, yeni oluşturulmuş, merkezi olmayan piyasa yapısına uygun olarak mevcut düzenleyici çerçeveyi de masaya yatıracak.

Komisyon tartışacağı konular arasında çeşitli blok zinciri, DeFi teknolojileri, kripto tabanlı ETF’ler ve sabit paralar yer alıyor. Piyasa bu habere henüz tepki göstermedi, ancak tüm endüstri için olumlu bir sonuç çıkabileceği belirtiliyor.

SEC daha önce, yeni ürünlerin daha fazla onaylanmasına, ancak bu ürünleri veya bunların faaliyet gösterecekleri piyasayı uygun şekilde düzenlemenin bir yolunu keşfetmesi halinde izin vereceğini belirtmişti.

Panel, Blockchain ve Finansal Teknoloji Araştırmaları Merkezi’nin kurucu direktörü Alie Emdad da dahil olmak üzere çeşitli finans şirketlerinden ve üniversitelerden uzmanları içerecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%