Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SEC, Coinbase’i Kripto Getiri Programı Nedeniyle Dava Edebilir

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in kendilerini dava edebileceğini söyledi.
SEC, Coinbase’i Kripto Getiri Programı Nedeniyle Dava Edebilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), menkul kıymet olarak gördüğü bir kripto getiri programı nedeniyle Coinbase’i dava etmekle tehdit ettiği ortaya çıktı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, son zamanlarda SEC’den çıkan anlamsız davranışlar olduğunu belirtti.

Armstrong, kripto borsasının bu yılın başlarında SEC’e yaklaştığını ve icra organına USDC stabilcoin mevduatlarında yıllık %4 getiri sağlamayı amaçlayan Coinbase Lend programı hakkında bilgi verdiğini açıkladı.

Armstrong kendilerine neden güvenlik sorunu olduğuna dair açıklama yapılmadığını belirterek, SEC’in dava açmakla tehdit ettiğini ifade etti.

Coinbase CEO’su piyasada şu anda müşterilerine benzer kredi hizmetleri sunan başka kripto firmalarının da bulunduğuna dikkat çekti ve SEC’in konuyla ilgili düzenleyici netlik sağlamasını talep etti.

SEC’in eylemleri ilerleyen dönemde, kripto getiri ürünleri sunan rakipler BlockFi ve Celsius için kötü haber gibi görünüyor. BlockFi, birçok eyalette yüksek ilgi gören ürünleriyle ilgili soruşturmalarla karşı karşıya kalabilir.

SEC patronu Gary Gensler, kripto şirketlerini halka açık çerçeveler altında çalışabilmeleri ve hayatta kalmalarını sağlamaları için düzenli olarak SEC ile çalışmaya çağırmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum