Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SEC Başkanı Gensler, DeFi Borsaların Düzenleme Kapsamında Olacağını Söyledi

DeFi platformlar düzenlemelere tabi olacak.
SEC Başkanı Gensler, DeFi Borsaların Düzenleme Kapsamında Olacağını Söyledi

Kripto para piyasasına dair yapılacak düzenlemeler, ülkelerin kurumları tarafından değerlendirilmeye devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bu alana yönelik çalışmalar yürütüyor.

SEC Başkanı Gary Gensler, merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin piyasa düzenleyicisinin gözetiminden muaf olmadığı konusunda uyardı. Gensler katıldığı bir röportajda, DeFi projelerinin SEC tarafından düzenlenen kuruluşlara benzemelerini sağlayan özelliklere sahip olduğunu söyledi.

Merkezi olmayan, sorumlu merkezi bir kuruluş olmaksızın, katılımcıları teşvikler veya dijital tokenlerle ödüllendiren DeFi projelerinin SEC düzenlemesine tabi alanlara girebileceğini belirten Gensler, bu alandaki çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Gensler, “Hala, açık kaynaklı yazılım gibi yalnızca yazılımı yazmakla kalmayan, aynı zamanda genellikle yönetişim ve ücretleri olan çekirdek bir grup insan var. Bunun ortasında bu destekleyiciler ve sponsorlar için bir teşvik yapısı bulunuyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde DeFi platformuı Poly Network, 600 milyon dolarlık kripto paranın sızdırıldığı bir hack olayına karışmıştı. Hacker daha sonrasında ele geçirdiği kripto varlıkları geri iade etmeya başlamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum