Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Sebastien Loeb’in En Çılgın Peugeot 208 T16’nın Hakkını Verdiği AnlarSebastien Loeb’in En Çılgın Peugeot 208 T16’nın Hakkını Verdiği Anlar

Sebastien Loeb-Peugeot 208 T16 ikilisi dağ yollarında çılgınca ilerlediler. Pikes Peak International Hill Climb rekorunu elinden kaçırsa da o halen daha hızlı ikonik bir WRC aracı. Virajlı, dönülmesi ve hakimiyeti zor yolların başında ne gelir diye sorarsanız, tırmanma yarışlarının zirvesi Hill Climb tepe yarışları derdik. Dokuz tırmanma şampiyonluğuyla hareket eden araç, Fransa’yı seslendirmeye devam ediyor.

Peugeot’un yarış aracı standart bir 208’in tam zamanlı modifiyesi sonrası ortaya çıkıyor. Mühendisler hesaplanan tüm zorlu koşullara göre aracı hazırlıyor. 208 T16’nın küçük kupasının altına kurallar çerçevesinde bi-turbo V6 motor yerleştirildi. Toplamda 875 beygir üreterek, ağırlık başına 1 beygirle hareketini sağlıyor.

Sıralı bir vitesle oluşan güç dört tekerleğe iletiliyor. 2013 yılında şekillenen 208 T16’nın bu anormal güçlerle ne yaptığını merak ediyorsanız 1.8 saniyede 100 km’ye çıktıktan sonra ralli pistlerinde 240 km/h’den fazla sürate rahatlıkla gelebiliyor. Çok pistonlu fren mekanizmasının sağlamlığıyla 200 km/h’den 0 km’ye 4.8 saniyede düşüyor. Sonrası da malum Sebastian Loeb’in arabayla bütünleşerek heyecanlı gidişlerini seyretmek kalıyor.

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur