Yatırım yapmaya başla!

Seat, Tesisleri Arasında Parça Taşımacılığını Drone Hava Aracı ile Yapacak!

Seat, üretim için parça tedariği yönteminde inanılmaz bir değişime gidiyor.
Seat, Tesisleri Arasında Parça Taşımacılığını Drone Hava Aracı ile Yapacak!

Ne o zaman bu günlere geldik diye her defasında sormayı bırakmadığımız gibi hava taşımacılığında inanılmaz bir yükseliş gözlemliyoruz. Drone’nin insan hayatına girişi aslında dün gibi erken bir vakti kapsıyor. Mini hava araçları, üç beş pervane sayesinde, basit yapıları içerisinde çok iş gösteren eylemlerle hareket etmekte. Harika bir buluş mu? Abartılacak kadar değil. Zira bu dünya şartlarında bunu yapmak çocuk oyuncağı!

Seat, işlerin akış şekillerini daha verimli hala çevirmek maksatlı, tesisleri arasında, kolay taşınabilir malzemelerini uçan hava taşıtlarıyla gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Mümkün gözüküyor; çünkü önceden de bir pizza şirketi bunu insanlara camlarından yiyecek kutusu uzatarak yapmıştı. İşte detaylar;

Seat, bu taşımacılık yöntemi ile verimliliği artırmayı hedefliyor.

Devir, kesinlikle çok fazla tasarruf isteyen bir çark içerisinde dönüyor. Maliyet kısmında otomotiv kesinlikle etkilerini gören en büyük sektör. Platformların birleştirilmesi, farklı firma ortaklığı veya Ar-Ge’si tamamlanmış ürünler kullanılmasının yanı sıra maliyetler, reaksiyon gösterdiği tesislerde de olması mecburi.

İspanyol bunu kendi yapmıyor. Grupo Sese ile anlaşma yaparak, Seat içerisinde dronelerin uçması sağlanacak. En başta bunu bir tesis içerisinde, bölümler arası yapılacak diye algılasak da daha kapsamlı olduğunu öğrendik.

Yedek parça fabrikalarından çıkacak taşınabilir her şey Seat’ın üretim hattına dışarıdan drone ile sevk edilecek. Parçalar bildiğiniz üzere ağır vasıta taşıtları ile toplu şekilde gerekli bölgeye indirilir. Ortalama kamyonlarla yapılan taşımacılığın, üretim noktaları arasında kısa mesafede olsa da bir saati geçtiği söylendi. Artık uzun süre alan bu eylem, 15 dakika gibi kısa sürede dronelerle yapılacak.

Hava yastığı, kolçak, koltuk başlığı, direksiyon gibi çok bir ağırlığı olmayan parçalarla başlanacak. 2 km aralığında yapılacak havadan küçük parça sevkiyatının kar açısından olumlu bir dönüşü olacağına inanılıyor. Vakit açısından da Seat bir kazanç sağlayacak. O yüzden boşa kaybedilen sürenin üretim kısmına yansıtılarak, daha hızlı bir üretim ortamına kilitlenmiş olunacak. VW grup şirketinin sizce bu yöntemi nasıl?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum