Yatırım yapmaya başla!

İsmine Yeni Kavuşan Seat Tarraco SUV’un İlk Görselleri Geldi!

Seat'ın uzun zamandır gösterimi bekletilen büyük SUV modeli Tarraco'nun çıkan resimlerle detayları gösterildi!!!
İsmine Yeni Kavuşan Seat Tarraco SUV’un İlk Görselleri Geldi!

Seat, yeni üretime almak istediği SUV’nun isim konusunu bir anket düzenleyerek bizlere bırakmıştı. Çıkan sonuçlara göre en çok oy alan isim Tarraco olmuştu. Aslında İspanyol şirketin geçmiş planlarına baktığımızda geç kalınmış bir model oldu. Çünkü bu sene içerisinde 7 kişilik yeni SUV modelin yollarda görmeniz gerekiyordu. İlk seferde ön kısımdan yarım, far yapısı gözükecek şekilde resim yayınlanmıştı. Şimdi ise daha geniş kadrajda karoser yapısını görüyoruz.

Araçlarına verdiği şekillerle dünyaya kendini iyice kabullendiren Seat, Tarraco’da biraz daha farklı bir dil kullanmış gibi gözüküyor. Genel işleyiş bakımından markalar kendi yapılarını geliştirdikçe Amerika pazarına yöneliyor ve onların seveceği tarzlara karşı grafikler geliştiriyor. Buna en yakın örneği Kia’nın sadece ABD’ye vereceği Telluride‘den anlayabiliriz.

Dediğimiz gibi markanın ilk SUV modeli Ateca‘dan farklı duruyor.

Farkları nedir diye baktığımızda; daha sert bakışlar ve büyük kullanılan parçalar diyebiliriz. Ön kısım da Japon temsilcisi Subaru’nun kullandığı far tasarımları var. Çengel şekilli Led aydınlatmaları oldukça keskin. Kaput yapısı şişkin olup, ızgara yapısı Seat’ın diğer crossover ve SUV’larından farklı.

Tarraco’nun ne kadar farklı olduğunu en iyi arka kısımdan anlayabiliriz.

Geniş gövde yapısını arka kısma kadar devam ettirilen yeni SUV model, çekici stop farlara sahip. Yani köklü bir dil değişimi! Bagaj kapağının büyük tutulması ve farların ortadan birleştirilmesi Amerikan stilini vurguluyor.

Motor bölümünde sonradan neler eklenebilir şu anda kestiremiyoruz ancak 1.5 ve 2.0L‘lik VW grubunun kullandığı üniteler kesinlikle görevde olacak. Seat’ın duyduğumuz planları içerisinde ileriye yönelik elektrik destekli bir motorunda olması muhtemel. Tarraco hakkında bilgi ve detaylar çıktıkça sizlerele paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum