Yatırım yapmaya başla!

Seat 2019 Barselona Oto Fuarı’na 3 Konseptle Geldi!

Seat, İspanya'ya kendisinin de elektrikli araç dünyasında olduğunu gösterecek 3 farklı modelle geldi.
Seat 2019 Barselona Oto Fuarı’na 3 Konseptle Geldi!

Seat, kapılarını 9 Mayıs’ta açan Barselona Otomobil Fuarı‘na kendi geleceğini yansıtan modellerde geldi.  İspanya etkinliğine Seat’ın konseptlerini bir araya getirdiği gösterisi de diyebiliriz. 2 ay önce gerçekleşen Cenevre Fuarı’na ilk elektrikli otomobili El-Born getirilip, Seat’ın yeni nesil yakıt türüne ait çalışması dünyaya sunulmuştu.

VW ailesinin sağlam markalarından olan Seat’ta MEB platformuna dayalı elektrikli araçlarını sırasıyla çıkarmaya başlayacak. İçlerinden birisi Citroen’in şehir odaklı Ami One‘sine eş değer tarzda!

Şekil değişimleriyle aynı üretim lokasyonundan çıkan Seat ve VW araçları EV’de yüksek menzilli sürüşleri amaçlıyor.

24 saatte 10.000 adet ön sipariş alan VW ID.3‘ün kuzeni olan El-Born, kompakt duruşunun altında, aile yapısına odaklı kabin hacimleriyle sahibi olduğu kişiyi 420 km uzaklığa taşıyacak pil, 62 kWh kapasitesinde olacak. Enerji ögesinden motorlara giden güç 204 ps civarlarında.

Hizası iyi ve kılavuzu sağlam olan El-Born, güncel parça stilleriyle Seat hatlarını çok iyi taşıyan bir otomobil olarak gördük. Sıfır emisyonlu sürüşlerin İspanyol 5 kapılısı, bir önceki fuarda olduğu gibi iddialı duruyor.

Renault Twizy ile gelenek haline dönüşecek gibi duran mikro şehir otomobilleri için Seat, Minimo ile bizleri tanıştırmıştı.

Japon kei geleneklerine bağlı otomobillerden de küçük bu yapıdaki araçlar, genellikle 2.5 metre boyu geçmezler. Keza Minimo’da 2.5 metre boyunda, 1.24 metre genişliğinde. Sıkışık trafiğin yetkili adresi gibi duran araç, sıra dışı durduğu kesin ve süperman gibi ışıklı Cupra logosuna dönen işareti, robotik duruyor.

Bu otomobil direkt olarak şehir içi odaklı olup, uzun yol maceralarınıza uygun değil. İki koltuklu olmasına rağmen ortalama 110 km‘lik menzili ancak kent içerisinde sizi gezdirmeye yeter.

Cenevre’nin ikinci uzay yıldızı Cupra Formentor da İspanya gösterisinde yerini alıyor.

Formentor, şirketin performans tarzına uygun olarak hayata geçirilen hızlı SUV araç projesidir. Keskin ve heyecanlı yapısı bize ilk gösterildiğinde de uzun süreli bakmamızı sağlamıştı. Otomotivin ortak yüz hatlarından, özel tip modifiye parçalarıyla ayrılan araç, dinamik ve gençlere hitap ediyor.

Farklı sürüş modlarını kullandıran Fermentor, DSG ile eşleştirilen yeni plug-in hibrit motorla hareketini sağlıyor. Benzin motorunun yanına aldığı elektrik ünitesiyle toplamda açığa çıkan güç 245 ps.

WLTP döngüsünde sadece elektrik modunda hızlı Seat, 50 km gidebiliyor. İspanya fuarında gördüğümüz bu Seat temsilcilerinin 2021 yılında üretimle beraber, satışa çıkması bekleniyor.

İnsanlar Minimo için biraz alışmaya gerek duyacakken, Fermentor ve El-Born’un bir anda satışlarıyla yüz güldürceğini söylemek mümkün! Seat’ın hangi çalışması sizin en çok ilginizi çekti?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum