Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SDTTR, BRSAN ve KENT’in Kredi Derecelendirme Notu Açıklandı

Kredi derecelendirme kuruluşu olan JCR Avrasya SDTTR, BRSAN ve KENT için kredi notlarını açıkladı. İşte detaylar;
SDTTR, BRSAN ve KENT’in Kredi Derecelendirme Notu Açıklandı
HABER GİRİŞ

JCR Avrasya Derecelendirme AŞ, Borsa İstanbul’da işlem gören 3 şirket için kredi derecelendirme notunu paylaştı. SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş’nin (SDTTR) uzun vadeli ulusal kredi rating notu “AA+ (tr)” oldu. Şirketin kredi kalitesi ise çok yüksek kredi kalitesi sınıfında yer aldı.

SDTTR’nin kısa vadeli ulusal kurum kredi  rating notu “J1+ (tr)”, görünümü ise stabil görünüm olarak belirlendi.

SDTTR, günlük yüzde 2 artışla kapanışını 373 TL’den gerçekleştirdi. Hissede haftalık yüzde 3,3, aylık yüzde 56,2 oranında yükseliş kaydedildi.

Borusan Mannesmann

Borsa İstanbul’da BRSAN koduyla işlem gören Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret’in kredi derecelendirme notu paylaşıldı. Açıklamada derecelendirme sürecinin tamamlandığı, şirketin uzun vadeli ulusal notunun “A+  (tr) / (Stabil Görünüm)”, kısa vadeli ulusal notunun “J1 (tr) / (Stabil Görünüm) olduğu aktarıldı.

Borusan’ın uzun vadeli yerel ve yabancı para cinsinden kredi notlarının ise “BB / (Negatif Görünüm) olarak teyit edildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

BRSAN, günlük yüzde 9,4 artışla 760 TL’ye çıktı. Hissenin değeri haftalık yüzde 46, aylık yüzde 146, yıllık ise yüzde 1630 oranında arttı.

Kent Gıda

Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret’in kredi notu Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuruldu.

Şirketin uzun vadeli ulusal kurum rating notu “AAA (tr)” / (Stabil Görünüm), kısa vadeli ulusal kurum kredi rating notu “J1 + (tr) / (Stabil Görünüm) oldu.

Uzun vadeli uluslararası yabancı para kurum kredi rating notu “BBB+ / (Stabil Görünüm), uzun vadeli uluslararası yerel para kurum kredi rating notu “BBB+ / (Stabil Görünüm) olarak belirlendi.

KENT, günlük yüzde 10 artışla 31 Ağustos’u 470 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 11,7 değer kaybı görülürken aylık artış yüzde 127, yıllık artış ise yüzde 186 seviyesinde oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın