Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SDT Uzay ve Panelsan’dan Yeni İş Anlaşmaları

KAP üzerinden yapılan açıklamalara göre SDT Uzay 20 milyon dolara yakın, Panelsan ise 860 bin dolara yakın iş sözleşmesi imzaladı.
SDT Uzay ve Panelsan’dan Yeni İş Anlaşmaları
Yorum

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. tutarı 20 milyon dolara yakın olan bir iş anlaşması yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) şirket tarafından yapılan açıklamada 26.07.2023 tarihinde TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) ile Aviyonik Sistem Bütünü Üretimi ve Bütünlemesi konusunda sözleşme imzalandığı bildirildi.

Sözleşmenin bedelinin 19.997.120 ABD Doları olduğu açıklanırken, alınan siparişin teslimatının 2023, 2024 ve 2025 yılları içinde tamamlanmasının planlandığı söylendi.

SDT Uzay hisseleri (SDTTR), yeni iş ilişkisi haberinin ardından yükselişe geçti. Saat 14.05’te yüzde 4’e yakın primli seyreden hisseler, 206,9 liradan işlem görüyor. Haftalık bazda getirisi yüzde 57, aylık yüzde 88’e ulaşmış durumda.

Panelsan’dan Yeni İş İlişkisi

Panelsan ile Europen Endüstri İnş. San. ve Tic. A.Ş. arasında 856.879 dolarlık sandviç panel satış sözleşmesi imzalandı. 24.07.2023 tarihinde imzalanan iş sözleşmesi Kütahya’daki Solar Enerjisi Camları Yatırımı projesi kapsamında yapıldı.

Müşterinin ortaklığın kamuya açıklanan son gelir tablosundaki net satışların, satılan mal maliyeti içindeki payı yüzde 0,28, son bilançodaki ticari alacaklar ile borçlar içindeki payı yüzde 0,05 olarak açıklandı.

Panelsan (PNLSN) hisseleri ise günü satıcılı seyrediyor. Haftalık ve aylık bazda yatırımcısına yüzde 20 getiri sunan hisseler, bugünkü işlemlerde yüzde 3’e yakın ekside seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu