Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Scholz: 3. Dünya Savaşını Önlemek için Her Şeyi Yapıyoruz

Almanya Başbakanı Olaf Scholz Ukrayna'nın istediği uçuşa yasak bölge ilan edilmesinin siyasi bir sorumluluk meselesi olduğunu söyledi.
Scholz: 3. Dünya Savaşını Önlemek için Her Şeyi Yapıyoruz
Yorum

Ukrayna, iki aydır devam eden savaş nedeniyle Batılı ülkelerden yardım talebinde bulunuyor. ABD, Avrupa Birliği ve NATO ittifakı, Ukrayna’ya askeri mühimmat desteğinde bulunsa da fiilen çatışma bölgesinde bulunmayı reddetti.

Aynı şekilde Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin, uçuşa yasak bölge ilan edilmesi talebi de doğrudan savaşa katılmak anlamına geleceği düşüncesiyle kabul edilmemişti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna’nın talep ettiği uçuşa yasak bölgenin NATO’yu bir savaş tarafı haline getireceğini belirterek, üçüncü bir dünya savaşına yol açacak bir gerilimi önlemek için her şeyi yaptıklarını söyledi.

Scholz, ağır silahların Ukrayna’ya verilmemesinin bir korku meselesi değil, siyasi sorumluluk meselesi olduğunu ifade etti.

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkanı Friedrich Merz ve Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partilerinin oluşturduğu Hristiyan Birlik Meclis Grubunun Scholz’un Ukrayna’ya ağır silahlar gönderme kararı almaması halinde haftaya Almanya parlamentosuna bu konuda önerge sunma hazırlığı yaptığı biliniyor.

Zelenskiy ise son verdiği röportajda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekle ve sağduyuyla bağlarını yitirmesi halinde nükleer silah kullanacağını belirtti. Rusya’nın nükleer silah kullanma olasılığı olduğunu fakat kendisinin buna inanmak istemediğini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu