SCG “Boot Bugy” 5.0L Motoruyla Dakar Rallisine Gidiyor!

Bugy tipi araçların tanrısı olarak gösterilen SCG Boot, 5.0L V8 motoruyla tüm macera ortamlarını keşfetmeye çıkıyor. Ayrıca fiyat konusunda da baya bir iddialı.

Sizlere geçen sene SCG‘nin off roadun en çılgını olabilecek Booty Buggy‘si hakkında bilgi vermiştik. O zaman için And Dağları’na bir gezinti yapılacağını ve 003 ile yeteneklerinin gösterileceği bir tur planlamışlardı. Şimdi ise olayı biraz daha geniş çaplı tutarak kıtalar arasına çevirdi. Tasarım bakımından tam donanımlı bir off road aracı olarak planlanıp aracın şasi ve karoser gibi kısımlarında tam mukavemetli parçalar kullanılmıştı. Özellikle tehlikeli yol koşulları için dış yapısının sağlam bir çerçeve içine alındığını görmüştük. 2019 model yılı olarak çıkartılacak Baja Edition’lar 5 adet yapım planı ile dünyanın en zor etaplarına katılmayı planlıyor.

SCG Facebook hesabında Ferrari, Porsche, Lamborghini, Land Rover ve Ford gibi firmaları New York’tan başlayarak, Paris’te sonlanacak kıtalar arası gezi için davetiye gönderdi. Büyük tur için karşı cevap beklenirken Boot, yaklaşık 6.400 metre yüksekliğindeki Ojos del Salado, yani Amerika kıtasının en yüksek ikinci dağına karşı start almayı bekliyor.

Gördüğümüz kırmızı renkli Boot Bugy, bitmiş yarışa hazır bir versiyon.

Süper yaklaşma açılarına sahip yapısında çeki motoru, tavan lambaları, F1 tipi havalandırma, bagajdan çıkan egzozuyla gerçekten hazır gözüküyor.

Devasal lastikleri ile hazırlanan ilk 5 araç bu olacak. Ve fiyatı 250K $. Tabi 4 kapılı olursa 275k $!

Kendini And Dağları’nda hayal eden maceracılar da off roadun zirve donanımlı bu aracını alabilir. Ailece gitmeye de uygun.

SCG’nin sunduklarının en garip ve korkutucu olanı bu amfibik zodyak gibi olanı.

Resimlere bakarsak motorlu bir tekne üzerine entegre edilen Booty’nin sanırım kutup planları da var.

İlk gösterim zamanlarında fiyatının 100K $ olarak tahmin edildiğini söylemiştik. Ancak durum şu anda onun iki katından fazla. Kıtalar arası gezintinin dışında, Paris Dakar gibi Peugeot ve Japon temsilcilerin nam saldığı bir yerde başarı sağlamak istiyor.

SCG, Nurburgring’de yapılan test tur kayıtlarıyla birlikte aldığı iyi sonuçlar doğrultusunda Boot Bugy’nin üretime gitme konusunda hiç bir sıkıntı kalmamış.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı