Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Saylor Bitcoin’deki Yükseliş Dalgasının Nedenini Açıkladı

MicroStrategy kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı, Michael Saylor, Bitcoin'e olan talebin, arzın 10 katı olduğunu söyledi. Detaylar geliyor...
Saylor Bitcoin’deki Yükseliş Dalgasının Nedenini Açıkladı
HABER GİRİŞ

MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) borsada işlem gören fonların (ETF’ler) son listelenmesinin fiyatlarda büyük artışı beraberinde getirdiğini söyledi. Saylor buna sebep olarak kripto arzında büyük bir dengesizlik olmasını ve piyasanın yalnıca 10 yıllık geçmişi olmasını gösteriyor.

Perakende olarak erişilebilen bir BTC ürününe yönelik bastırılmış talebin ortaya çıktığına dikkat çekti. Saylor açıklamasında, “ETF’lere Bitcoin’e yönelik talep, madenciler olan doğal satıcılardan gelen arzın on katı kadar” ifadelerini kullandı.

İnsanların ETF’leri beklediği on yıldır bastırılmış bir talep olduğunu belirten Saylor, ana akım yatırımcıların Bitcoin’e erişebildiğini ve varlık sınıfındaki sermaye artışını yönlendiren şeyin bu olduğunu vurguladı.

Milyarder isim BTC’nin talep görmesinde, geleneksel risk varlıkları bir ilişkisi olmamasının ve , herhangi bir ülke ya da şirkete açık olmamasının etkili olduğunu söyledi. Michael Saylor, MicroStrategy’nin daha fazla biriktirme ve ağın büyümesini teşvik etme stratejisini yansıtarak bir Bitcoin geliştirme şirketi olarak yeniden markalaşacağını belirtti.

Saylor, MicroStrategy’nin modelinin bir yatırım ortaklığından daha fazla esneklik sunduğunu, şirketin yazılım geliştirmesine, nakit akışı yaratmasına, sermaye piyasasından yararlanmasına, hissedarları için BTC biriktirmesine ve ağı güçlendirmesine olanak sağladığını savundu.

GCM Yatırım Banner
BTC saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Onun sözleri kripto para biriminin son iki yılın en yüksek seviyelerine çıkması ile beraber geldi. MicroStrategy uzun zamandır yaptığı alımlar ile rezervinde toplamda 190 bin BTC bulunduruyor. Rezervin değeri bugün itibarıyla 8 milyar doların üzerinde.

Bitcoin’de son haftalardaki yükseliş dalgası sürüyor ve kripto para birimi uzun iki yıl sonra ilk kez 50.000 dolar seviyesinin üzerine gördü. BTC yazım itibarıyla 50.000 dolar yakınlarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın