Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Say Yenilenebilir Enerji Yeni İş İlişkisi Çerçevesinde Siparişlerini Artırıyor

Say Yenilenebilir Enerji, rüzgar enerjisi endüstrisinde satış ve yatırım çalışmalarının devamı niteliğinde yeni bir iş ilişkisine imza attığını duyurdu.
Say Yenilenebilir Enerji Yeni İş İlişkisi Çerçevesinde Siparişlerini Artırıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, rüzgar endüstrisi alanında küresel bir gruba onaylı tedarikçi olduğunu duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, GRI Renewable Industries tarafından onaylı tedarikçi olarak kabul edildiğini ifade etti.

Say Yenilenebilir Enerji, daha önce KAP’a rüzgar enerjisi endüstrisinde satış ve yatırım çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmekte olduklarını açıklamıştı. Bu yeni ilişkinin bir sonucu olarak şirketin Türkiye’de yerleşik iştiraki olan Gesbey Enerji Türbini Kule Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.’den yaklaşık 60.000 Euro tutarında bir deneme siparişi alındığını duyurdu.

Say Yenilenebilir Enerji bu siparişi başarıyla teslim etmesiyle Gesbey Enerji’nin yeni bir ihale kapsamında dokuz rüzgar türbin kulesine karşılık yaklaşık 241.000 Euro tutarında bir sipariş daha geçtiğini belirtti. Bu şekilde şirketin, Türkiye pazarında ilişkili tarafı Ateş Wind Power’dan sonra ikinci bir düzenli rüzgar türbin kulesi imalatçısı müşterisi kazandığı değerlendirilmeye başlandı.

Açıklamaların geldiği sırada Say Yenilenebilir Enerji hisseleri (SAYAS) %0,19 oranında yükselişle 20,62 liradan işlem görmeye başladı.
Say Yenilenebilir Enerji Hisseleri Yüzde 0,19 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri 22 Eylül gününde 19,65 liraya kadar gerileyerek yaklaşık 6 ayın en düşük seviyesini kaydetmişti. Dünkü işlemlerde 20,9 liraya kadar yükselerek kayıplarının bir kısmını geri almayı başardı. Dün kapanışı 20,6 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere düşüşle başladı ve günün ilk yarısını kayıp – kazanç bölgesinde geçirdi.

TSİ 14:35 sularında ise 5 dakikalık periyotta önce 19,98 liraya inip ardından 20,52 liraya kadar yükseldi. Daha sonra SAYAS kodlu hisseler 20,98 liraya kadar tırmandı. Hisselerin yukarı yönlü ivmesini sürdürmesi durumunda 21,08 ve 21,53 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak. Aşağı yönde ise 20,08 ve 19,53 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde ise haftalık bazda %7,54 oranında değer kaybettiği dikkat çekiyor. Aylık bazda %10,74 gerileyen hisseler, yıllık periyotta %259,51 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.