Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Say Yenilenebilir Enerji Çin’de Rüzgar Türbini İhalesi Aldı

Say Yenilenebilir Enerji’nin rüzgar türbin kulesi iç aksamlarının yapımı ihalesinde Chengxi Shipyard Co.’ya verdiği teklif kabul edildi.
Say Yenilenebilir Enerji Çin’de Rüzgar Türbini İhalesi Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yeni ihale alınması hakkında açıklama yaptı. Şirketin, Çin Halk Cumhuriyeti’nde yerleşik Chengxi Shipyard Co., Ltd. ticaret ünvanlı müşteriye yönelttiği 704.285,20 Euro tutarındaki teklifin onaylandığı bildirildi.

Rüzgar türbin kulesi iç aksamlarının yapımına yönelik çalışmada, ihaleyi kazanan Say Enerji, teklife konu olan teslimatın 2023 yılının ilk çeyreğinde yapılacağını açıkladı.

Sürece dair daha detaylı bilgilerin açıklanmasının ise yönetim kurulunun dün aldığı karar kapsamında, ertelendiği söylendi.

Rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe ve diğer faaliyet alanlarında satış ve pazarlama çalışmaları yapan şirket, ihaleye teklifi 7 Eylül’de verirken, sonucu hemen ertesi gün netleşti.

KAP’ta yer alan bilgide ihale bedelinden ortaklık payına düşen kısmın yüzde 100, ortaklık payına düşen kısmın kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına oranının yüzde 3,65 olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Say Enerji Hisseleri Gelişmenin Ardından Yükseldi

Çarşamba günü 16,75 liradan kapanan SAYAS kodlu hisseler, bu sabah 17 liradan açıldı. Önce sakin bir performans sergileyen hisseler, saat 11.05’te gelen Çin’de yeni ihale kazanıldığı haberinin ardından yükselişini hızlandırdı.

17,22 liraya kadar çıkan şirket hisseleri, saat 11.21’de yüzde 1,85 değer kazancıyla 17,07 liradan işlem görüyor.

Hisselerin yatırımcısına yıllık getirisi yüzde 125, aylık yüzde 16 olurken, son bir haftada yüzde 7’nin üzerinde kaybettirdi. Yıllık dönemde kaydettiği en düşük fiyat 6,43, en yüksek 19,80 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.