Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Savaş Karşıtı Ruslar Ukrayna için Kripto Para Bağışlıyor

Rusya ordusu Ukrayna’ya giriyor ancak ülkede bazı vatandaşlar bu durumdan rahatsız. Savaş karşıtları Ukrayna halkına kripto para ile yardım etmek istiyor.
Savaş Karşıtı Ruslar Ukrayna için Kripto Para Bağışlıyor
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, tüm dünyada olduğu kadar Rus vatandaşlar arasında da tepki topluyor. Bu kapsamda bazı Rus vatandaşlar, Ukrayna halkını kripto para ile desteklemek istiyor.

Ünlü Rus animasyon yapımcısı Pavel Muntyan, savaş karşıtı Rusları, Rusya’nın ülkeye yönelik devam eden askeri saldırısına karşı Ukrayna vatandaşlarını desteklemeye davet etti. Muntyan’ın başlattığı yardım kampanyası, Rusya Başsavcılığı’nın 20 yıla kadar hapis cezası uyarısı ile karşı karşıya kaldı.

Bu çıkış sonrası Muntyan, Rusları kripto para bağışlamaya davet ediyor. Animasyon sanatçısı, Rusların kripto yoluyla kimliklerini açıklamadan Binance Smart Chain, Polygon, Ethereum, HECO ve Avalanche gibi blok zincirler üzerinden bağış yapabileceklerini söyledi.

Muntyan açıklamasında, “Kripto yardımıyla Ukrayna’ya yardım edebilir ve bunu isimsiz olarak yapabilirsiniz. Tüm para, Ukraynalı sivillere temel ihtiyaç maddelerini sağlamak ve Ukrayna ordusundaki askerlerin ailelerini desteklemek için kullanılacak.” ifadelerini kullandı.

Yeni başlayan bağış kampanyasında, Ethereum cüzdanında yaklaşık 1.500 dolar ve Tether cüzdanında 350.000 dolar bulunuyordu. Ukrayna hükümeti savaş sonrası halka destek sağlamak için kripto para ile bağış toplamaya başlamıştı. Kampanya kapsamında toplanan kripto paraların değeri 40 milyon dolara yaklaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%