Yatırım yapmaya başla!

Saudi Aramco Saldırılardan Her Zamankinden Daha Güçlü Çıktı!

Saudi Aramco CEO’su Amin Nasser, çalışanlarına bir mesajında şirketin saldırılardan hiç olmadığı kadar güçlü çıktığını söyledi. İşte detaylar;
Saudi Aramco Saldırılardan Her Zamankinden Daha Güçlü Çıktı!

Saudi Aramco CEO’su Amin Nasser, çalışanlara bir mesajda şirketin petrol tesislerine yapılan saldırılardan her zamankinden daha güçlü çıktığını söyleyerek bu ay sonuna kadar tam petrol üretiminin devam edeceğini belirtti.

Sonuçta 14 Eylül’de, krallığın en büyüklerinden Abqaiq ve Khurais tesislerine yapılan saldırılar, üretimin günlük 5.7 milyon varilini kapatarak dünyanın en büyük petrol ihracatçısının ham üretimini yarı yarıya azaltan yangın ve ciddi hasara yol açmıştı.

Yaşananların ardından yetkililer Saudi Aramco üretim tesislerindeki hasarı incelerken Nasser 23 Eylül’de kutlanacak Suudi milli günü vesilesiyle çalışanlara bir mesaj gönderdi.

Saudi Aramco CEO Çalışanlara Mesaj“Saudi Aramco’yu yok etmeyi amaçlayan yangınların istenmeyen bir sonucu oldu: saldırılar hızlı ve güvenli bir şekilde toparlanmamız için etrafımızda 70 bin kişiyi harekete geçirdi ve Saudi Aramco da bu olaydan her zamankinden daha güçlü çıktı” diyen Nasser, ifadeleriyle dikkat çekti.

Böyle anlarda her saniyenin hesaba katıldığını vurgulayan Nasser, yangınları söndürmek için hızlı hareket etmemiş ve hızlı bir restorasyon çabası göstermemiş olmaları durumunda bunun petrol piyasası ve küresel ekonomi üzerindeki etkisinin çok daha yıkıcı olacağını aktardı.

Nitekim saldırıdan altı gün sonra devlet petrol devi Aramco, hasar ve onarım çalışmalarını gözlemlemeleri için Cuma günü gazetecileri davet etmişti.

Saudi Aramco CEO Üretim Geri Döneceğiz Binlerce çalışan ve müteahhit, üretimi geri getirmek için aralıksız çalışmak üzere diğer projelerden alınmış, Aramco yetkilileri de gazetecilere şirketin hasarlı tesisleri yeniden inşa etmek için ABD ve Avrupa’dan ekipman aldığını anlatmıştı.

Amin Nasser de şirketin kaybedilen üretimin bir kısmını geri getirdiğini ve Eylül ayı sonundaki saldırı öncesi seviyelere geri döneceğini savundu. Reuters tarafından görülen iç mesajda Nasser; “Saldırılar neticesinde uluslararası müşterilerimize yapılan tek bir teslimatı dahi kaçırmadık veya iptal etmedik ve dünyanın ihtiyacı olan enerjiyi sağlama misyonumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum