Yatırım yapmaya başla!

Satürn Keşif Aracı Cassini Görevini SonlandırdıNASA tarafından 20 yıl önce Satürn hakkında veri toplamak için gönderilen Cassini keşif aracının, görevinin sonuna geldiği duyuruldu. 20 sene önce fırlatılan ve 13 yıldır Satürn yörüngesinde dolaşan keşif aracı, gezegen ile ilgili çok sayıda veriye ulaşılmasına olanak sağlıyordu.

Görüntülerde keşif aracı ve geçirdiği süreç hakkında bir kanıya varabiliyorsunuz. Keşif aracının yıllardır süregelen görevinin sonlandırılmasına sebep olarak, artık yakıtının azalması ve başka bir uyduya çarpma riski gösterildi. Daha büyük risklerin alınmaması için 15 Eylül 2017 tarihinde keşif aracı Cassini, Satürn’e ölüm dalışı gerçekleştirerek görevini sonlandırmış oldu.

Satürn’ün atmosferine dalış yapmasıyla beraber keşif aracı Cassini’den alınan sinyal kaybolmuş oldu. Saatte 120 bin 700 km hızla dalış gerçekleştiren aracın böylelikle 20 yıllık görevi tamamlanmış oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum